Indie: pierwsza ulica Matki Teresy

deon.plImieniem św. Matki Teresy z Kalkuty została nazwana ulica w Bhubaneswarze, stolicy stanu Orisa. Było to pierwsze takie wydarzenie w Indiach.

Uroczystości przy Saint Mother Theresa Road przewodniczył premier stanu Orisa, Naveen Patnaik w niedzielę 4 września, w dniu kanonizacji założycielki Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości. Obecny był katolicki metropolita Cuttack-Bhubaneswar, abp John Barwa i s. Mary Olivet, przełożona regionalna misjonarek miłości w Orisie.

Nazwę nadano ulicy z inicjatywy tamtejszych biskupów. Dziękując władzom za przychylne przyjęcie ich propozycji abp Barwa przypomniał, że Matka Teres nie nawracała ludzi, lecz sprawiała, że hinduista stawał się lepszym hinduistą, muzułmanin – lepszym muzułmaninem, a chrześcijanin – lepszym chrześcijaninem. – Matka przywracała godność każdej osobie ludzkiej, bez względu na kaste czy religię – stwierdził hierarcha.

Niedawno władze Orisy poprosiły misjonarki miłości o zajęcie się kobietami niepełnosprawnymi umysłowo i bezdomnymi mężczyznami. Obecnie zgromadzenie ma w tym stanie 18 domów.

Matka Teresa odwiedzała wielokrotnie Bhubaneswar od 1974 r.

KAI/ed

Za: www.deon.pl