Indie: modlitwa w rok po porwaniu ks. Toma Uzhunnalila SDB

W sobotę 4 marca upłynie dokładnie rok od ataku grupy zbrojnej na placówkę misjonarek miłości w Adenie, w Jemenie

, w czasie którego śmierć poniosło 16 osób, wśród nich 4 zakonnice, a także został porwany salezjanin misjonarz z Indii – ks. Thomas Uzhunnalil. W celu wypraszania jego uwolnienia i podtrzymania zainteresowania jego sytuacją, salezjańska inspektoria z siedzibą w Bangalore, do której należy ten salezjanin, organizuje spotkanie modlitewne.

“Jesteśmy bardzo przygnębieni faktem opóźniania się jego uwolnienia” – stwierdzają salezjanie tej inspektorii. “Organizujemy spotkanie modlitewne o godz. 17.00 w dniu 4 marca w Sali Ratusza Miejskiego w Ernakulam, które będzie połączone z Konferencją Biskupów Katolickich ze stanu Kerala (KCBC)”.

Program spotkania przewiduje czas modlitwy, a po niej spotkanie o charakterze publicznym. Będą obecni najważniejsi przedstawiciele środowiska kościelnego i politycznego. Na uwagę zasługuje tutaj obecność bpa Soosaia Pakiama, przewodniczącego KCBC; kard. Baseliosa Cleemisa, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Indii (CBCI), jak również arcybiskupa większego Kościoła syromalankarskiego Trivandrum; kard. George Alancherry’ego, arcybiskupa większego Kościoła syromalabarskiego, oraz bpa Josepha Kalathiparambila, arcybiskupa Verapoly.

Następnie premierowi i ministrowi spraw zagranicznych Indii zostanie przekazane specjalne “memorandum”, które zostało przyjęte przez zgromadzenie. 

ANS – Bangalore

Za: www.infoans.org