Home WiadomościZe Świata Indie: siostry Matki Teresy znowu pomagają

Indie: siostry Matki Teresy znowu pomagają

Redakcja

Po dwóch latach przerwy, spowodowanej oskarżeniem o sprzedaż dzieci, siostry misjonarki miłości powróciły do działalności charytatywnej w indyjskim stanie Jharkhand w czasie pandemii koronawirusa. Siostry ze zgromadzenia założonego przez św. Matkę Teresę z Kalkuty wspierają władze w zaopatrywaniu w żywność ludzi ubogich, robotników-migrantów oraz trędowatych, prowadzą też dla nich kuchnię, poinformowała 9 kwietnia azjatycka agencja prasowa UCAN.

„Zakonnice podjęły te zadania na prośbę rządu” – powiedział biskup pomocniczy archidiecezji Ranchi Theodore Mascarenhas. Dodał, że pracę sióstr na rzecz ubogich i wędrownych robotników pozbawionych środków do życia wspiera też archidiecezja.

Jharkhand jest rządzony przez nacjonalistyczną hinduską partię ludową BJP. Przed dwoma laty, po oskarżeniu o handel dziećmi, działający w Ranchi zakonny dom opieki Nirmal Hriday (Niepokalane Serce) dla niezamężnych matek został zamknięty, a przełożona sióstr Concelia Baxla została aresztowana. Obecnie policja prowadzi trzy postępowania przeciwko zakonowi, który nazywa oskarżenia bezpodstawnymi i deklaruje współpracę w dochodzeniach, aby to udowodnić.

Natomiast w stanie Madhya Pradesh i jego stolicy Bhopal chrześcijańskie organizacje charytatywne musiały wstrzymać wydawanie artykułów spożywczych ludziom ubogim oraz pomoc finansową dla wędrownych robotników. Stało się tak po tym, gdy władze zaostrzyły przepisy ochronne na czas pandemii, w tym m.in. zakaz kontaktów, poinformowała UCAN. Według tej informacji archidiecezja Bhopal zwróciła się z prośbą do rządu regionalnego o zgodę na wydawania żywności i spodziewa się pozytywnej odpowiedzi.

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda