Home WiadomościZe Świata Indie: zakonnica zwolniona za kaucją

Indie: zakonnica zwolniona za kaucją

Redakcja

Sąd w środkowoindyjskim stanie Chhattisgarh zwolnił za kaucją katolicką zakonnicę, poinformował portal informacyjny „VaticanNews”. Karmelitanka była oskarżona o odpowiedzialność za samobójstwo uczennicy. W rezultacie spędziła 51 dni w więzieniu.

Zakonnica została aresztowana 7 lutego w Ambikapur, dużej społeczności w dystrykcie Sarguja. Policja oskarżyła ją o „podżeganie” do samobójstwa szóstoklasistki ze szkoły Carmel w Ambikapur, w której pracowała jako nauczycielka. Według policji dziewczynka, która powiesiła się w domu, zostawiła list pożegnalny oskarżający zakonnicę. Zwierzchnicy kościelni wątpią jednak w autentyczność tej wersji. „Jesteśmy pewni, że zakonnica jest niewinna i zostanie oczyszczona z zarzutów w sądzie” – powiedział ks. Lucian Kujur, dyrektor komisji ds. edukacji w diecezji Ambikapur.

Zakonnica nawet nie uczyła zmarłej dziewczyny. Przyłapała dziewczynę wraz z trzema innymi uczennicami na opuszczaniu zajęć i zabrała im dokumenty i nakazała im przyjść następnego dnia do biura z rodzicami. Kiedy jednak wiadomość o samobójstwie rozeszła się po mieście, niektórzy hinduscy aktywiści protestowali przed szkołą i domagali się aresztowania zakonnicy i dyrektora.

Chhattisgarh jest rządzony przez pro-hinduistyczną Bharatiya Janata Party, a twardogłowe grupy hinduistyczne często atakują chrześcijan i ich instytucje. W 2022 r. stan był świadkiem bezprecedensowej przemocy, a ponad 1000 chrześcijan zostało wysiedlonych ze swoich domów w regionie Bastar

Według raportu ekumenicznej organizacji United Christian Forum (UCF), Chhattisgarh znalazł się na szczycie listy stanów w Indiach, w których prześladowania chrześcijan wzrosły w ciągu pierwszych 75 dni 2024 r. (od 1 stycznia do 15 marca).

ts/KAI

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda