Home WiadomościZe Świata “Jesteśmy wielką rodziną”: nowa mapa salezjanów na świecie

“Jesteśmy wielką rodziną”: nowa mapa salezjanów na świecie

Redakcja

W wielu wspólnotach, szkołach i salezjańskich parafiach ludzie młodzi i osoby świeckie, którzy współpracują z nami w posłannictwie, nie są w pełni świadomi tego, iż naprawdę stanowią część “wspólnoty światowej” (Konstytucje SDB, art. 59). Jednym z najbardziej widocznych znaków tej salezjańskiej komunii globalnej jest zwyczajna mapa, która obejmuje wszystkie okręgi salezjańskie, znajdujące się w 132 krajach. Po dwóch latach zachodzi znowu możliwość wydrukowania uaktualnionej wersji tejże mapy, z uwzględnieniem ostatnich danych statystycznych dotyczących każdej Inspektorii, Wizytatorii, Okręgu Specjalnego i Delegatury.

“Ta cenna praca jest realizowana od 2012 r. przez salezjanina koadiutora Hilario Seo (KOR), któremu dziękujemy za tę posługę na rzecz Zgromadzenia! – stwierdził ks. Filiberto González, radca generalny ds. komunikacji społecznej. “To podziękowanie jest kierowane również pod adresem tych wszystkich salezjanów, którzy dostarczają te dokładne dane do centralnych biur ks. Stefano Vanoliego i ks. Francesco Maraccaniego. Słowa podziękowania za współpracę wędrują także do ks. Václava Klementa, radcy regionu Azja Wschodnia-Oceania”.

Mapa salezjanów na świecie jest dostępna w sieci w trzech formatach: (128×91 cm, 256×182 cm, 350×248 cm) i w dwóch różnych wersjach: Euro-centrycznej i Pacyfiko-centrycznej.

ANS – Rzym

Za: www.infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda