Home WiadomościZe Świata Jezuita z Burkina Faso nagrodzony przez Fundację Ratzingera

Jezuita z Burkina Faso nagrodzony przez Fundację Ratzingera

Redakcja

Ojciec Federico Lombardi, prezes Fundacji Ratzingera – Benedykta XVI, ogłosił dwóch zwycięzców nagrody Ratzinger Prize 2019. Oprócz słynnego kanadyjskiego filozofa Charlesa Taylora nagrodę otrzymał jezuita – ojciec Paul Béré SJ.

Pochodzący z Burkina Faso Paul Béré ukończył filozofię i teologię w Wagadugu. Wstąpił do Towarzystwa Jezusowego w 1990 roku. Następnie ukończył studia w Instytucie Biblijnym Instytucie w Rzymie. Przeprowadził kilka ważnych projektów dotyczących rozwoju teologii w Afryce; brał udział w tworzeniu pierwszego jezuickiego wydziału teologicznego w Afryce i uruchomieniu czasopisma promującego badania w dziedzinie teologii. Jego udział jako eksperta w różnych synodach biskupów pozwolił Afryce wejść na drogę afrykańskich badań teologicznych.

Wybór Fundacji Ratzingera jest zgodny z działaniami poszerzania horyzontów kulturowych prowadzonymi stale przez Komitet Naukowy Fundacji, a także z jej bardzo ważną misją inkulturacji Ewangelii i misją ewangelizacji na kontynencie afrykańskim.

Jak każdego roku, nagrodę wręczy zwycięzcom sam papież Franciszek. Ceremonia odbędzie się w Watykanie dnia 9 listopada 2019. Ojciec Paul Béré SJ jest trzecim jezuitą, który w okresie dziewięciu lat istnienia Fundacji otrzymał to wyróżnienie. Wcześniej otrzymał je o. Brian Daley ze Stanów Zjednoczonych Ameryki (2012) oraz o. Mario De França Miranda z Brazylii (2015).

Fundacja Ratzingera – Benedykta XVI, która powstała w 2010 roku, promuje badania naukowe i publikacje związane z myślą teologiczną Józefa Ratzingera – Benedykta XVI oraz wspiera badania w dziedzinie teologii i nauk pokrewnych.

Za: www.jezuici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda