Home WiadomościZe Świata Jubileusz wspólnot zakonnych i świeckich Przenajdroższej Krwi Chrystusa w Rzymie (2025)

Jubileusz wspólnot zakonnych i świeckich Przenajdroższej Krwi Chrystusa w Rzymie (2025)

Redakcja

Przedmiot: Ogłoszenie Jubileuszu 2025

Do wszystkich Misjonarzy CPPS Prowincji Polskiej

Do wszystkich osób Wspólnoty Krwi Chrystusa

Do was wszystkich, „członków Rodzin zakonnych męskich i żeńskich oraz Stowarzyszeń katolickich poświęconych Przenajdroższej Krwi Jezusa, w tym pierwszym dniu lipca, który pobożność chrześcijańska poświęciła rozważaniu „Krwi Chrystusa, ceny naszego odkupienia, zadatku zbawienia i życia wiecznego ”. (Jan XXIII, List apostolski Inde a primis, w A AS, 52 [1960], 545-550).

Drodzy Bracia i Siostry, jakże wielką tajemnicą jest Krew Chrystusa!
Od zarania chrześcijaństwa porwała ona umysły i serca tak wielu chrześcijan, a zwłaszcza waszych świętych Założycieli i Założycielki, które uczyniły z niej sztandar waszych Zgromadzeń i Stowarzyszeń.

Rok Jubileuszowy daje nowy impuls temu ważnemu nabożeństwu.

(…) Znak „przelanej Krwi”, jako wyraz życia oddanego w przelanej krwi jako świadectwo najwyższej miłości, jest aktem Boskiej łaskawości dla naszej ludzkiej kondycji. Bóg wybrał znak krwi, ponieważ żaden inny znak nie sugeruje tak wymownie całkowitego zaangażowania osoby”.
(Św. Jan Paweł II, 1 lipca 2000)

Najdrożsi,
Te słowa wielkiego Papieża św. Jana Pawła II są zaproszeniem dla nas wszystkich, należących do wielkiej Rodziny Krwi Chrystusa, kapłanów, sióstr zakonnych i świeckich, do ponownego spotkania się w tym Roku Świętym 2025, aby wspólnie celebrować naszą wspólną wiarę i nasze zaangażowanie jako pielgrzymów życia i nadziei, złączone więzami Krwi Chrystusa, aby kroczyć śladami Krwi Baranka, aby świadczyć i głosić Jego miłość, która jest na wieki wieków.

Dlatego wszyscy zgromadzimy się w Rzymie 1 lipca 2025 roku przy grobie apostoła Piotra, aby świętować z Papieżem Franciszkiem Jubileusz zakonnych i świeckich Rodzin Przenajdroższej Krwi Chrystusa.
Nie możemy być tam nie obecni, aby głosić moc i miłość Krwi Chrystusa, źródła wszelkiej łaski i sprawcy wszelkiego dobra.

Oto program obchodów naszego Jubileuszu Przenajdroższej Krwi Chrystusa 1 lipca 2025 roku w Rzymie:

 • 30 czerwca 2025 – czuwanie w Bazylice św. Pawła za Murami, początek o godz. 16.00 a zakończenie o godz. 17.30
 • 1 lipca 2025 – Celebracja Jubileuszu w Bazylice św. Piotra na Watykanie. Indywidualne przejście grup przez Święte Drzwi w ciągu godz. 9.30;
  Msza Święta o godz. 10.00;
  na zakończenie: Audiencja i Błogosławieństwo Papieża Franciszka.
 • 2 lipca 2025 – Dla grup pielgrzymów okazj a do wspólnego poznania się i odwiedzenia miejsc znaczących dla naszej duchowości lub miasta Rzym (każde Zgromadzenie zakonne lub Ruch Świeckich organizuje się samodzielnie, kontaktując się z właściwymi dostępnymi obiektami).

Zapraszamy, aby każde Zgromadzenie lub Ruch Świeckich poinformowało nas o liczbie pielgrzymów uczestniczących w uroczystościach w Rzymie do 1 listopada 2024 roku.

Termin zgłoszeń upływa 1 marca 2025 roku (osoby kontaktu Zgromadzenia lub Ruchów, przesyłają zgłoszenia do Sekretarki Generalnej naszego Jubileuszu na adres: [email protected]: wraz z rejestracją należy przesłać kopię przelewm bankowego do Iban, który zostanie podany w najbliższych dniach).

Sekretarka Generalna Jubileuszu przekaże rejestrację do USC w Rzymie, Via Nami 29, który będzie zarządzał rejestracją i dostarczaniem gadżetów dla każdej grupy lub indywidualnego pielgrzyma.

Opłata rejestracyjna na nasz Jubileusz dla każdego pielgrzyma wynosi 16.00 €. Każdy pielgrzym otrzyma przewidziane gadżety, każde Zgromadzenie, może dodać dowolne inne przedmioty na własny koszt. Każda grupa organizuje pozostałe wydatki we własnym zakresie, a mianowicie: koszty podróży i zakwaterowania w Rzymie. Dla chętnych istnieje możliwość skorzystania z usług Opera Romana Pellegrinaggi. Sekretarka udostępni dane kontaktowe osoby odpowiedzialnej za obsługę grup naszego Jubileuszu.

W harmonii z Kościołem powszechnym, podążamy za zaproszeniem Ojca Świętego, aby przeżyć ten rok przygotowania do Jubileuszu jako rok przygotowania duchowego. Jako Rodzina Przenajdroższej Krwi Chrystusa pragniemy wspólnie przeżyć okres modlitwy i refleksji, aby poczuć się w komunii, wiedząc, że nie wszyscy z nas mogą być fizycznie obecni w Rzymie w dniach uroczystości.

Program przygotowania duchowego do celebracji Jubileuszu:

 • od dnia  1 grudnia 2024 do 1 lipca 2025;
 • siedem miesięcy jako symbol siedmiu przelań Krwi Chrystusa;
 • Program przygotowany przez Zgromadzania lub Stowarzyszenia Świeckich, które zostały już wyznaczone, zawiera: prezentację każdego zgromadzenia lub Ruchu, refleksję nad tajemnicą, sugestie dotyczące adoracji lub Lectio Divina, inne treści i linki do dzielenia się naszym konkretnym zaangażowaniem w dziedzinie zbawienia dusz dzisiaj.
 • Adres e-mailu biura Sekretarki Jubileuszu Przenajdroższej Krwi dla komunikacji: [email protected]

Członkowie Komisji do Przygotowania Jubileuszu:
Ks. Giovani Francilia, Misjonarze Krwi Chrystusa, – Koordynator
S. Ana Marija Antolovic, Siostry Adoratorki Krwi Chrystusa, – Koordynatorka
S. Ljubica Radovac, Siostry Adoratorki Krwi Chrystusa.  – Sekretarka
Ks. Federico Maria Rossi, Misjonarze Krwi Chrystusa,
S. M. Kaspra Sannikova, Służebnice Najświętszej Krwi (SAS),
S. Rita Farioli, Zgromadzenie,
S. Terry Walter, Siostry Przenajdroższej Krwi Dayton-Ohio,
Vicky Otto, Instytut Duchowości Przenajdroższej Krwi,
S. Maksymiliana Nowakowska, Misjonarki Krwi Chrystusa,

We Krwi Baranka,
Ks. Emmanuele Lupi CPPS
Moderator Generalny
Rzym, 1 lipca 2024

Za: www.cpps.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda