Home WiadomościZe Świata Jutro ropoczyna się Światowa Konsulta Rodziny Salezjańskiej

Jutro ropoczyna się Światowa Konsulta Rodziny Salezjańskiej

Redakcja

Jutro, w piątek 21 maja rozpoczynają się obrady Światowej Konsulty Rodziny Salezjańskiej (RS). Do niedzieli, 23 maja, uroczystości Zesłania Ducha Świętego, odpowiedzialni światowi za 32 grupy, które oficjalnie należą do RS, spotkają się w formie online, by dzielić ze sobą momenty duchowości, refleksji i dialogu, czyniąc to zgodnie z mottem: «Ożywia nas nadzieja. Oto czynię wszystko nowe” (Dz 21,5)».

Obrady w czasie tych trzech dni będą się rozpoczynać stale o godz. 13.30 czasu włoskiego (UTC+2) i będą przewidywać najpierw pół godziny “przyjęcia” i nieformalnego dialogu w celu wytworzenia, pomimo tego, iż na odległość, tradycyjnego klimatu jedności i rodziny.  

Czas piątkowy i niedzielny spotkania będzie miał przede wszystkim charakter formacyjny, refleksyjny i informacyjny. Natomiast sobotnie obrady będą się skupiać na pracy w grupach, już wcześniej uformowanych.

Szczegółowo tak to się przedstawia… W piątek, po odmówieniu kolejnego dnia Nowenny do Maryi Wspomożycielki i wprowadzającego wystąpienia ks. Ángela Fernándeza Artime, o godz. 14.30 głos zabierze ks. Gustavo Cavagnari, wykładowca teologii pastoralnej Papieskiego Uniwersytetu Salezjańskiego (UPS), który omówi temat “Oto czynię wszystko nowe”.

W czasie sobotnich obrad w grupach uczestnicy spotkania będą skupiać uwagę na pytaniu przewodnim: “Jaka szczególnie znacząca ‘nowość Królestwa’ wyłania się w naszej Grupie w tym czasie?”. Po odpowiednim czasie debaty i analizy przejdzie się do pracy syntezy (podsumowania), a ten dzień obrad zakończy się odmówieniem kolejnego dnia Nowenny do Wspomożycielki.

W niedzielę 23 maja czas będzie przeznaczony na wewnątrzną komunikację dotyczącą informacji, które interesują wszystkie grupy, a więc takich kwestii, jak: przedstawienie ostatniej grupy przyjętej do RS: “Medianeiras de Paz”; spojrzenie na świętość RS; najbliższe Dni Duchowości Rodziny Salezjańskiej; wspólna strona internetowa oraz 150. rocznica Córek Maryi Wspomożycielki i Byłych Wychowanków Salezjańskich.

Wnioski końcowe, jakie przedstawi Przełożony Generalny, i modlitwa w ostatnim dniu Nowenny do Maryi Wspomożycielki, zakończą to spotkanie Światowej Konsulty Rodziny Salezjańskiej.

Na stronie Facebooka ANS będzie można śledzić bezpośrednio (streaming) przebieg tego spotkania:

  • Piątek, 21 maja, od 14.00 do 16.00 (UTC+2): sesja robocza Konsulty Światowej;  
  • Niedziela, 23 maja, w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, Msza św. z Sanktuarium Maryi Wspomożycielki od godz. 12.30pod przewodnictwem ks. Joana Lluísa Playi, delegata Przełożonego Generalnego ds. Rodziny Salezjańskiej, oraz Msza św. o godz. 18.30 pod przewodnictwem abpa Cesare Nosiglii, arcybiskupa Turynu;
  • Poniedziałek, 24 maja, o godz. 18.30 Msza św. w Uroczystość Maryi Wspomożycielki, której w Bazylice Maryi Wspomożycielki będzie przewodniczyć Przełożony Generalny ks. Ángel Fernández Artime.

Za: www.infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda