Home WiadomościZe Świata Kanada: święcenia biskupie o. Jona Hansena CSsR

Kanada: święcenia biskupie o. Jona Hansena CSsR

Redakcja

Nowy biskup Terytoriów Północno-Zachodnich w Kanadzie przybył tam swego czasu kajakiem i w czasie swego pierwszego tygodnia w Inuvik rozpoczął pouszukiwania skutera śnieżnego. Ta anegdota dokładnie opisuje cechy nowowyświęconego biskupa diecezji Mackenzie-Forth Smith, o. Jona Hansena CSsR.

Uroczystość odbyła się w Yellowknife 16 marca 2016 r., a głównym konsekratorem był inny redemptorysta, o. abp Gerard Pettipas CSsR.

O. bp Jon Hansen, urodzony  w Edmonton, wychowany w Grande Praire, był proboszczem w parafii MB Zwycięskiej w Inuvik – tzw. „kościele – igloo” – od 2015 r. Jako pierwszy biskup mianowany na tych terenach przez papieża Franciszka twierdzi, że stało się to przez jego miłość do tej części świata. „Myślę, że zobaczyli we mnie człowieka, który jest tu szczęśliwy, a bycie tu szczęśliwym jest jedną z najważniejszych spraw w pracy dla ludzi tutaj”.

Więcej na: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda