Kanonizacja bł. Józefiny Vannini

W najbliższą niedziele tj. 13 października br. na Placu św. Piotra w Rzymie odbędzie się uroczystość Kanonizacji bł. Józefiny Vannini – założycielki Zgromadzenia Córek św. Kamila.

Judyta Vannini urodziła się w Rzymie 7 lipca 1859 r. Osierocona w wieku 7 lat, zostaje przyjęta do Konserwatorium w Torlonia. W wieku 21 lat prosi o habit Sióstr Miłosierdzia i rozpoczyna nowicjat w Sienie, ale po 4 latach zostaje wydalona z powodów zdrowotnych. W 1891 roku podczas rekolekcji spotyka kamilianina, O. Alojzego Tezza. Judyta opowiada mu historię swojego życia, mówi o nieudanej próbie realizacji powołania i o pragnieniu poświęcenia się Panu. Ojciec wysłuchuje jej uważnie i powierza jej swój plan założenia żeńskiego zgromadzenia zakonnego według ducha św. Kamila de Lellis. Judyta po modlitwie rozpoznaje wolę Bożą wobec niej i oddaje się projektowi Ojca Tezza.

W dniu 2 lutego 1892 r. otrzymuje szkaplerz tercjarek kamiliańskich, ozdobionych czerwonym krzyżem. 19 marca 1892 r. Judyta zakłada habit zakonny przyjmując imię S. Maria Józefina. 19 marca 1893 r. składa prywatnie śluby zakonne. 8 grudnia 1895 r. składa śluby wieczyste i zostaje wybrana przełożoną nowego Zgromadzenia „Córek Świętego Kamila”, pozostając na tym urzędzie aż do śmierci 23 lutego 1911 r.

Za: www.kamilianie.eu