Home WiadomościZe Świata Kapituła Generalna Misjonarzy Afryki

Kapituła Generalna Misjonarzy Afryki

Redakcja

Wreszcie nadszedł dzień rozpoczęcia 29-tej Kapituły Misjonarzy Afryki – Ojców Białych w Domy Generalnym w Rzymie. Jest to czas ewaluacji 6-ciu ostatnich lat życia misyjnego Zgromadzenia, wyboru nowej rady generalnej oraz zaplanowania działalności misyjnej na przyszłe lata.

Kapituła liczy 40 współbraci (18 narodowości), którzy przybyli z wielu krajów, w których są obecni Misjonarze Afryki. Kapituła rozpoczęła się 16 maja i potrwa do 19 czerwca br. Jako metodę Kapituły wybrano See-Juste-Act (Widzieć-Ocenić-Działać).

Pierwszy etap odbył się ma poziomie każdej wspólnoty Misjonarzy Afryki, której synteza została przygotowana przez każdą Prowincję. Etap rozeznania jest powierzony Kapitule Generalnej, która opracuje główne linie działalności misjonarzy na niedaleką przyszłość. Ostatnia część, dotycząca konkretnego działania zostanie opracowana w poszczególnych prowincjach w zależności od potrzeb i kontekstu misyjnego.

Wśród uczestników jest o. Pawel Hulecki jako reprezentant prowincji Afryki Zachodniej, w której skład wchodzi Mauretania, Mali, Burkina Faso, Wybrzeże Kości Słoniowej, Niger i Togo. Polecamy modlitwie Kapitułę Misjonarzy Afryki przez wstawiennictwo Królowej Afryki. W Polsce Misjonarze Afryki posiadają jedna wspólnotę w Natalinie pod Lublinem.

misjonarzeafryki.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda