Home WiadomościZe Świata Kapituła prowincjalna Ojców Somasków

Kapituła prowincjalna Ojców Somasków

Redakcja

Szczęść Boże,

pragnę poinformować, że od 24 maja w godzinie Bożego Miłosierdzia rozpocznie się III Kapituła Włoskiej Prowincji Zgromadzenia Ojców Somasków w Albano Laziale pod Rzymem w siedzibie Ojców Somasków,  podczas której odbędzie się wybór nowej rady prowincjalnej.

Mottem przewodnim są słowa Jezusa „ nie lękajcie się „ który zapraszam nas w tych trudnych czasach do całkowitego zaufania i złożenia nadziei w Bogu na wzór naszego założyciela św Hieronima Emilianiego. 

Do Prowincji Włoskiej należy delegatura w Toruniu przy której Ojcowie prowadzą całodobową placówkę opiekuńczo – wychowawczą, a Polskę reprezentuje o. Tomasz Pec, CRS – delegat prowicjała. 

Przypomnijmy, że Ojcowie są obecni już w 25 krajach na 5 kontynentach i na wzór swojego założyciela poświęcają się służbie ubogim i potrzebującym przez prowadzenie parafii, świetlic, szkół, jadłodajni , punktów wsparcia, domów dziecka, noclegowni.

Wdzięczni dobremu Bogu za wszelkie dobro polecamy się i prosimy o modlitwę.

Zdjęcie domu rekolekcyjnego Dobrego Pasterza w którym odbędzie się Kapituła.

Z pozdrowieniami z Albano Lazziale 

o. Tomasz Pelc, CRS.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda