Home WiadomościZe Świata Kapituła prowincji amerykańskiej Zakonu OO. Paulinów

Kapituła prowincji amerykańskiej Zakonu OO. Paulinów

Redakcja

V Kapituła Prowincji Amerykańskiej Zakonu Paulinów, która odbyła się w dniach 22-23 listopada 2021 roku w paulińskim klasztorze w Doylestown, PA dokonała wyboru nowego Prowincjała oraz Zarządu Prowincji Amerykańskiej. Prowincjałem Paulinów w USA został wybrany na drugą 3-letnią kadencję O. Tadeusz Lizińczyk. Natomiast Jego najbliższymi współpracownikami w Radzie Prowincjalnej zostali wybrani:

  • O. Krzysztof Drybka – I Definitor (Wikariusz Prowincji)
  • O. Sebastian Hanks – II Definitor
  • O. Marcin Ćwierz – III Definitor
  • O. Michał Czyżewski – IV Definitor
  • O. Bogdan Olzacki – Administrator Prowincji
  • O. Maciej Karpiński – Sekretarz Prowincji  

Kapitule przewodniczył o. Michał Lukoszek, Wikariusz Generalny Zakonu Paulinów i Delegat Ojca Generała Zakonu, Arnolda Chrapkowskiego. Ojcu Wikariuszowi Generalnemu towarzyszył o. Bartłomiej Maziarka, Sekretarz Generalny Zakonu. W obradach Kapituły w Amerykańskiej Częstochowie uczestniczyli Ojcowie i Bracia Paulini posługujący na różnych placówkach zakonnych na terenie USA.

W czasie Kapituły, Ojcowie i Bracia Prowincji Amerykańskiej poruszyli wiele istotnych kwestii dotyczących życia zakonnego, oraz wspólnotowego. Tematy obrad dotyczyły także zagadnień duszpasterskich, ewangelizacyjnych, ekonomicznych oraz organizacyjnych.

Słowo na zakończenie do zgromadzonych skierował również Najprzewielebniejszy Ojciec Arnold Chrapkowski, Generał Zakonu Paulinów, który połączył się z salą obrad za pomocą internetu. Ojciec Generał podziękował wszystkim Ojcom i Braciom za ich posługę w USA oraz zachęcił aby stawali się ewangelicznym znakiem w codziennym życiu zakonnym oraz w posłudze duszpasterskiej.

Kapituła Prowincjalna, która odbywa się co trzy lata, była niezwykle ważnym wydarzeniem spotkania całej wspólnoty Paulinów w USA. Był to szczególny czas pochylenia się nad sprawami wspólnoty i rozwojem zakonnego charyzmatu na ziemi amerykańskiej, zwłaszcza w kontekście skutków pandemii koronawirusa Covid-19.

o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE

Za: www.paulini.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda