Kapucyni: Konsekracja kościoła w Kijowie

kapucyni-plPierwsi Bracia Mniejsi Kapucyni przybyli do Kijowa w 1993 roku z misją stworzenia parafii i budowy klasztoru. Stawianie budynku tymczasowej kaplicy i mieszkania dla braci rozpoczęto w 1996 roku, natomiast  budowę kościoła zainicjowano  w 1999 roku.

Po 23 latach od przybycia braci do Kijowa, 15 października, przeżywaliśmy uroczystość konsekracji naszej kijowskiej świątyni. Mszy św. przewodniczył ordynariusz Diecezji Charkowsko-Zaporoskiej, ks. bp Stanisław Szyrokoradiuk. Liturgię upiększył swoim śpiewem chór naszej parafii z Dnipra. Po Eucharystii oraz agapie odbył się koncert zespołu KANA.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością: br. Marek Miszczyński – delegat ministra prowincjalnego Prowincji Krakowskiej oraz radny zarządu prowincji, br. Marek Król – delegat ministra prowincjalnego Prowincji Austrii i Południowego Tyrolu, br. Aleh Szenda – przełożony Kustodii Białorusi oraz br. Marek Pasiut i br. Andrzej Żylewicz z Kustodii Białorusi. Przybyli  także bracia ze wspólnot Kustodii Ukrainy i Rosji oraz liczni kapłani i wierni parafii z Kijowa.

Ta wyjątkowa uroczystość jest dla nas – Braci Kustodii Ukrainy i Rosji, okazją do tego, aby oddać chwałę Bogu za jego wierność i prowadzenie. Dziękujemy również wszystkim tym, którzy wspierali nas w budowie naszego klasztoru i kościoła w Kijowie. Przede wszystkim Kurii Generalnej Zakonu Kapucynów za błogosławieństwo oraz pomoc finansową, bez których nie bylibyśmy dziś obecni w stolicy Ukrainy. Dziękujemy również prowincjałom i zarządom naszej Krakowskiej Prowincji oraz wszystkim braciom, którzy wspierali nas przez te lata. Składamy wyrazy wdzięczności wszystkim naszym Darczyńcom, a przede wszystkim organizacjom Kirche In Not oraz Renovabis.

Modlimy się z dziękczynieniem za wszystkich naszych Dobrodziejów.

Bracia Mniejsi Kapucyni z Kijowa

Za: www.kapucyni.pl