Home WiadomościZe Świata Kapucyni: Nowy misjonarz Gruzji

Kapucyni: Nowy misjonarz Gruzji

Redakcja

Krzyż misyjny to szczególny znak posłania by głosić Ewangelię w miejscach, gdzie bardzo brakuje świadków Chrystusa. Mimo dwóch tysięcy lat chrześcijaństwa nadal nie wszyscy słyszeli o Jezusie Chrystusie, a w wielu miejscach brakuje tych którzy poprzez sakramenty będą uobecniać naszego Zbawiciela.

Wielu naszych braci stara się wypełniać misyjne zadania Kościoła, ale wciąż brakuje misjonarzy. Bardzo cieszymy się kiedy nasi bracia odnajdują w swych sercach to szczególne misyjne powołanie i ochoczo na nie odpowiadają. Dlatego z wielką radością uczestniczyliśmy w obrzędzie wręczenia krzyża misyjnego br. Piotrowi Strełko, który zdecydował się dołączyć do braci posługujących w Gruzji. Obecnie w tym kraju służy dwóch braci: Piotr Gudalewski i należący do Kustodii Białorusi Aleh Wajciachowicz.

Br. Piotr jest gotowy wyjechać choćby dziś, niestety sytuacja pandemii na to nie pozwala: odwołane loty, zmieniane terminy… mamy jednak nadzieję, że za łaską bożą i z ludzką pomocą już niedługo br. Piotr dołączy do naszych gruzińskich misjonarzy.

Z całego serca mu tego życzymy i bardzo serdecznie prosimy Was o modlitwę za niego.

br. Krzysztof Przybylski, Sekretarz Misyjny Warszawskiej Prowincji Kapucynów
Za: kapucyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda