Home WiadomościZe Świata Kapucyni: Pilne wytyczne Ministra Generalnego

Kapucyni: Pilne wytyczne Ministra Generalnego

Redakcja

Do wszystkich Wyższych Przełożonych
Do wszystkich Braci
w miejscach ich pobytu

Drodzy Bracia, wszyscy.

Niech Pan obdarzy was pokojem!

Minęło zaledwie kilka dni, gdy zwróciłem się do was w geście komunii i jedności, aby poinformować was o sytuacji rozprzestrzeniania się epidemii, która teraz dotyczy całego świata, by wskazać pewne niezbędne postanowienia.

Niestety, dzisiaj muszę do was ponownie napisać, bo są już pierwsze zgony wśród naszych braci: jeden to współbrat z Prowincji Weneckiej, Giampiero Vignandel, lat 46, zmarł w Trydencie, gdzie troszczył się szczególnie o miejscową kuchnię dla ubogich oraz drugi to br. Luis Gabriel Carillo, 71 lat, z Kustodii Ekwadoru. Zmarł w Madrycie, gdzie przebywał na kursie franciszkańskim.

To są dosyć ciężkie próby, które zaskoczyły nas wszystkich, ale one wymagają od nas powrotu do powierzenia naszego życia Bogu, z ufnością i zdecydowanie.

Proszę o wspólną modlitwę w chórze za tych naszych braci i za wielu innych, którzy zostali zarażeni i którzy potrzebują teraz naszego wsparcia w tej delikatnej sytuacji ich życia. Prośmy Pana o siłę także dla rodziców i członków rodziny, będąc blisko także, na ile to możliwe, okręgów, do których należą ci bracia, a które są obecnie szczególnie doświadczane.

Ta rzeczywistość każe mi zdecydowanie powtórzyć – dowiedziawszy się, że niektórzy wyżsi przełożeni sądzą, że pomimo tej całej sytuacji mogą przeprowadzić zaplanowane spotkania – że wszystkie spotkania mają być odwołane, przynajmniej te, zaplanowane do końca maja 2020 r. Ponadto będziemy musieli się przygotować, w miarę rozwoju sytuacji, aby odłożyć zaplanowane spotkania również w kolejnych miesiącach.

Niech nas wszystkich jednoczy tajemnica życia i śmierci oraz zwycięstwa naszego Pana Jezusa Chrystusa!

br. Roberto Genuin
Minister generalny OFMCap

Za: www.kapucyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda