Home WiadomościZe Świata Kapucyni: Rozpoczęcie spotkania panamerykańskiego

Kapucyni: Rozpoczęcie spotkania panamerykańskiego

Redakcja

W dniu 3 maja 2021 r. o godzinie 20.00 czasu rzymskiego nastąpiło uroczyste otwarcie Pierwszego Spotkania PANAMERYKAŃSKIEGO Kapucynów. Spotkanie odbyło się online, z udziałem Wyższych Przełożonych Okręgów Ameryk, delegatów i Zarządu Generalnego Zakonu.

Po powitaniu zgromadzeni bracia wspominali braci z obu Ameryk zmarłych w wyniku Covid-19, a następnie prosili o łaskę Ducha Świętego, modlili się o potrzebne dary na czas spotkania. Zapalając znicz, symbol Bożej obecności, Minister generalny oficjalnie ogłosił wydarzenie jako otwarte.

W związku z tym wysłuchano radnych z obu Ameryk (br. José Angel Torres, br. Celestino Arias i br. Silvio de Almeida), a także trzech głównych ekspertów spotkania (kard. Sean O’Maley OFMCap – USA, br. Bernardo Molinas – Chile i br. Luis Carlos Susin – Brazylia). Następnie Minister Generalny, br. Roberta Genuin, wychodząc od dokumentacji zebranej podczas przygotowawczych kapituł lokalnych, przedstawił pouczające wskazówki dotyczące głównych problemów, z którymi borykają się Ameryki, nad którymi delegaci biorący udział w spotkaniu pragną się pochylić, reflektować i je przedyskutować.

Otrzymawszy niezbędne wskazówki na następne spotkania i prosząc wszystkich delegatów o czynny udział we wszystkich proponowanych działaniach, Minister Generalny pobłogosławił wszystkich, powierzając dobry przebieg wszystkich spotkań, wstawiennictwu Braci Kapucynów z obu Ameryk, których procesy kanonizacyjne są w toku.

W związku z pandemią spotkanie braci, zaplanowane na 2 maja br., zostało przełożone na przyszły rok (od 1 do 8 maja 2022 r.); mimo to zdecydowano się rozpocząć je wirtualnie, poprzez specjalne zgromadzenia delegatów i wybranych grup braci (czynnych duszpastersko, w formacji oraz tych, którzy mają mniej niż 10 lat od profesji wieczystej), stwarzając w ten sposób kolejną okazję do pogłębienia zagadnień i dania czasu na dojrzewanie propozycji.

Modlimy się do Boga, aby PANAMERYKAŃSKIE SPOTKANIE KAPUCYNÓW było czasem łaski, która ożywi naszą obecność na tym ogromnym kontynencie i oświeci cały Zakon.

ofmcap.org

Za: www.kapucyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda