Home WiadomościZe Świata Kapucyni – Serpelice: CECOC nad Bugiem

Kapucyni – Serpelice: CECOC nad Bugiem

Redakcja

Wiosenne spotkanie cetusu Europy Środkowo-Wschodniej kapucynów odbywało się tym razem w Serpelicach.

Na przełomie maja i czerwca do nadbużańskiej wioski przyjechali bracia, by nie tylko dyskutować na temat bieżących spraw zakonu, ale także znaleźć chwilę wytchnienia na łonie natury. Wymiana doświadczeń i dzielenie się wydarzeniami z poszczególnych okręgów to stały element spotkań. Podjęto dyskusję nad aktualnymi problemami prowincji należących do cetusu.

Gościem spotkania był br. James Donegan z Kurii Generalnej, który oprócz przedstawienia aktualnej sytuacji w Zakonie był do dyspozycji braci, odpowiadając na konkretne pytana. Był czas także na braterskie rozmowy, rekreacje. Radość braciom sprawiła wizyta bpa Pacyfika Dydycza. Niektórzy pamiętają spotkania z Definitorem Generalnym, gdy przemierzał ówczesne “kraje demokracji ludowej”. Nasz współbrat odszukiwał wtedy braci, którzy przeżyli komunizm i zachowali nasz charyzmat, żyjąc w ukryciu. Prowincjał ze Słowenii np. wspominał pierwsze spotkanie z o. Pacyfikiem jako postulant, i do dzisiaj pamięta jak został zapytany, czy jest pewny swojego powołania. Natomiast o. Antoni zaskakiwał wszystkich pytaniami o konkretnych braci, szczegóły z ich życia, ze wspólnych spotkań.

Ustalono, że następne spotkanie konferencji CECOC odbedzie się w październiku, w Mińsku – po raz pierwszy na Białorusi.

br. Tomasz Wroński/Sekretariat Informacji – Prowincja Warszawska

Za: www.kapucyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda