Home WiadomościZe Świata Kapucyni: VI Kapituła Wiceprowincji na Białorusi

Kapucyni: VI Kapituła Wiceprowincji na Białorusi

Redakcja

13 lutego 2012 roku do Dokszyc przybyło 26 braci z całej Wiceprowincji, aby uczestniczyć w VI Zwyczajnej Kapitule Wiceprowincji Białorusi. Jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem obrad bracia zebrali się na wspólnej celebracji Eucharystii, podczas której odczytano słowo Boże zaczerpnięte z początku Listu Świętego Jakuba Apostoła.

Homilię dla zebranych braci wygłosił przewodniczący kapituły, Minister Prowincjalny, br. Marek Przeczewski, który odwołując się do przesłania św. Jakuba (Jk 1,5-6), wskazał na potrzebę mądrości pochodzącej od Boga, chętnie  udzielanej, o ile prosimy o nią z wiarą.

Podczas spotkania do wspólnoty Wiceprowincji po pięciu latach przerwy wrócił br. Krzysztof Groszyk. Skierowano go do pracy w Wołkołacie, na miejsce wracającego do Polski br. Tomasza Juńczyka.

Po południu Minister Prowincjalny uroczyście ogłosił VI Zwyczajną Kapitułę Wiceprowincji Białorusi za otwartą. Podczas pierwszej sesji odbył się panel dyskusyjny dotyczący sprawozdania z trzyletniej posługi przełożonego, który przedstawił Minister Wiceprowincjalny, Andrei Zhylevich.

Relacja: br. Andrei Kviatsinski
Zdjęcia: Yury Shulhat
Sekretariat ds. Informacji – Prowincja Warszawska

Za: www.kapucyni.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda