Home WiadomościZe Świata Kard. Braz de Aviz: młodzi chcą być zakonnikami, ale autentycznymi

Kard. Braz de Aviz: młodzi chcą być zakonnikami, ale autentycznymi

Redakcja

Charyzmaty poszczególnych zakonów to autentyczne dary Boga. Właśnie one pociągają młodych do życia konsekrowanego – powiedział Radiu Watykańskiemu kard. João Braz de Aviz, przewodniczący watykańskiej dykasterii ds. zakonów. W jego przekonaniu wspólnoty zakonne nie będą miały problemów z powołaniami, jeśli autentycznie będą żyły swym charyzmatem. Muszą zatem zadbać o to, by usunąć ze swego życia wszystko, co obciąża i ukrywa ową świeżość ducha, którą mają się wyróżniać osoby konsekrowane – mówi kard. Braz de Aviz.

„Życie konsekrowane to droga, której młodzi poszukują. W życiu zakonnym muszą jednak znaleźć coś prawdziwego, głębokiego, autentycznego. Bardzo często się zdarza, że młodzi mający powołanie do życia konsekrowanego wstępują do zakonu, a potem nie znajdują w nim tego światła, którego się spodziewali. Nie mówię tu o jakichś marzeniach, ale o prawdziwym świetle, którego źródłem jest prawdziwy charyzmat. Dni Życia Konsekrowanego są dla nas okazją do rachunku sumienia. Ale trzeba też przyznać, że wiele charyzmatów zostało już oczyszczonych i teraz bardzo silnie pociągają one młodych” – stwierdził prefekt Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego.

kb/ rv

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda