Home WiadomościZe Świata Karmelici Bosi: Cała Afryka w Butare

Karmelici Bosi: Cała Afryka w Butare

Redakcja

Na misjach w Butare (Rwanda), mieliśmy okazję organizować niecodzienne spotkanie. W dniach od 4 do 10 lutego 2018 roku, przełożeni misji afrykańskich w krajach angielskojęzycznych i przedstawiciel Karmelu w Afryce francuskojęzycznej, jak i przejęci misjami Prowincjałowie niektórych regionów oraz Definitor Generalny o. Daniel, pracowali nad szczegółowymi wyzwaniami Karmelu w Afryce. Przy jednym stole zasiedli przedstawiciele konferencji angielskojęzycznej: Malawi, Zambii, Tanzanii, Ugandy, Kenii, Ugandy, Nigerii, Rwanda i Burundi jak i przedstawiciel francuskiej części: Konga, Kamerunu, Republiki Środkowej Afryki, Togo, Burkina Faso, Wybrzeża Kości Słoniowej, Senegalu i Madagaskaru z wyspami oceanu indyjskiego. Hiszpania, Irlandia i Rzym z pozycji zacnej matki, która dała życie, sekundowały śmiałym początkom afrykańskiego Karmelu.

To nadzwyczajne spotkanie było poprzedzone kilkudniową pracą komisji międzynarodowej, która przygotowuje Kontynentalny Kongres, Karmelu w Afryce. Międzynarodowy charakter tej komisji (Malawi, Kongo, Nigeria, Rzym, Polska, Wybrzeże Kości Słoniowej) również pokazuje jak różnorodny i bogaty jest już Karmel w Afryce.

Gdy mówimy w Polsce Karmel w Afryce, często myślimy o Burundi i Rwanda, z racji obecności polskich misjonarzy, ale Karmel w Afryce to 22 kraje, z niezliczoną ilością dzieł. Karmel w Afryce żyje i rozwija się.

o. Maciej Jaworski OCD

Za: www.karmel.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda