Home WiadomościZe Świata Kenia: spotkanie apostolatu społecznego jezuitów pracujących w Afryce

Kenia: spotkanie apostolatu społecznego jezuitów pracujących w Afryce

Redakcja

Poszukiwaniu nowych źródeł samofinansowania apostolatu społecznego na Czarnym Lądzie poświęcone było spotkanie jezuitów pracujących w Afryce. Odbyło się ono w stolicy Kenii Nairobi.

Wskazując na ogrom dzieł społecznych, edukacyjnych i medycznych, jakie zostały podjęte w ciągu ostatnich 50 lat, czyli od kiedy w Afryce zaczął działać jezuicki apostolat społeczny, podkreślano zarazem, że w sytuacji obecnego kryzysu coraz trudniej znaleźć sponsorów chcących wspierać projekty. Stąd nacisk na szukanie nowych dróg finansowania pracy na Czarnym Lądzie.

Mówiąc o wyzwaniach społecznych przypomniano o konieczności przygotowania odpowiedniej oferty formacyjnej skierowanej do ludzi polityki, by w ten sposób wprowadzać w życie Katolicką Naukę Społeczną. Wskazano zarazem, że należy zachęcać chrześcijan do aktywniejszego i odpowiedzialniejszego włączania się w życie afrykańskich społeczeństw.

bz/ rv

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda