Home WiadomościZe Świata KG XXVI: polski redemptorysta, o. Zdzisław Stanula, wikariuszem przełożonego generalnego

KG XXVI: polski redemptorysta, o. Zdzisław Stanula, wikariuszem przełożonego generalnego

Redakcja

3 października 2022 r. XXVI Kapituła Generalna Zgromadzenia Redemptorystów wybrala wikariuszem przełożonego generalnego Polaka, o. Zdzisława Stanulę CSsR. Serdecznie gratulujemy i polecamy w modlitwie!

O. Zdzisław Franciszek Stanula CSsR urodził się w 1964 r. w Szerzynach, w Polsce. Śluby zakonne złożył w 1987 r., a święcenia kapłańskie przyjął w 1992 r. w Tuchowie. Jest członkiem Prowincji Francuskiej.

Przez lata pracował jako misjonarz w Burkina Faso (1996-2006). Był tam duszpasterzem, wychowawcą, przewodniczącym Sekretariatu Formacji i radnym Wiceprowincji. Wykładał także teologię moralną i teologię życia konsekrowanego w Ouagadougou, Burkina Faso (1996 – 2006).

Pracował również w USA jako duszpasterz w parafii św. Jana Pawła II w Perth Amboy, NJ i jako diecezjalny kapelan duszpasterstwa hiszpańskiego w diecezji Metuchen (2006-2008).

W latach 2011-2014 był sekretarzem Konferencji Redemptorystów Europy. Od 2015 r. jest przełożonym prowincjalnym Prowincji Francuskiej. XXVI Kapituła Generalna wybrała go radnym generalnym z Konferencji Redemptorystów Europy. Posługuje się językiem polskim, francuskim, hiszpańskim i włoskim.

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda