Home WiadomościZe Świata Kijów: “Ludzie na Ukrainie potrzebują Boga, potrzebują misjonarzy oblatów”

Kijów: “Ludzie na Ukrainie potrzebują Boga, potrzebują misjonarzy oblatów”

Redakcja

Przejmujące słowa wiernych podczas wizyty generała misjonarzy oblatów w kijowskiej świątyni.

Jesteśmy wdzięczni Polskiej Prowincji za to, że posyła nieustannie misjonarzy na Ukrainę oraz do naszej parafii, gdzie praca z tego względu że świątynia dotąd nie jest zwrócona [katolikom] przez rząd ukraiński, jest bardzo trudna. Prosimy, aby nadal o nas pamiętać, o tym, że ludzie na Ukrainie potrzebują Boga, potrzebują misjonarzy oblatów – powiedzieli w słowie podziękowania parafianie oblackiej wspólnoty w stolicy Ukrainy.

Prowincjał Polskiej Prowincji sprawował Eucharystię odpustową ku czci św. Mikołaja, patrona kościoła w Kijowie, w którym posługują misjonarze oblaci. W Eucharystii uczestniczył Superior Generalny Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej – o. Luis Ignacio Rois Alonso OMI, który w tych dniach odwiedza współbraci na Ukrainie. Modlitwa zgromadziła rzesze wiernych, którzy pomimo alarmów bombowych przyszli do kościoła, aby podziękować Bogu za opiekę oraz wyrazić wdzięczność misjonarzom oblatom za ich nieprzerwaną obecność podczas rosyjskiej agresji na Ukrainę. Suma odpustowa transmitowana była przez ukraińską telewizję katolicką EWTN, którą prowadzą misjonarze Niepokalanej, oraz tamtejszą rozgłośnię Radio Maryja.

Za: www.oblaci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda