Home WiadomościZe Świata Klaretyni. Nowy Konsultor Generalny

Klaretyni. Nowy Konsultor Generalny

Redakcja

Joseph Mbungu-Mutu CMF, były Przełożony Prowincjalny Niezależnej Delegatury Konga został mianowany przez Przełożonego Generalnego, o. Mathew Vattamattam CMF, Konsultorem Generalnym i Generalnym Prefektem Formacji, od 19 czerwca 2019 r. do końca kadencji Zarządu.

Stanowisko to zwolniło się 25 marca 2019 r. z powodu nominacji o. Leo Dalmao CMF, byłego Konsultora Generalnego i Generalnego Prefekta Formacji, na Prałata Prałatury Isabeli na Filipinach. Po konsultacjach, modlitwie i rozeznaniu, Ojciec Generał mianował o. Józefa do tej funkcji.

Joseph urodził się 30 czerwca 1963 r. w Kai-Mbungu w Demokratycznej Republice Konga. Pierwszą profesję w naszym Zgromadzeniu złożył 2 października 1988 r. w Akono w Kamerunie, a śluby wieczyste 25 września 1994 r. w Nkolbisson w Jaunde (Kamerun). Święcenia kapłańskie przyjął 21 lipca 1996 r. w Kinszasie, stolicy Demokratycznej Republiki Konga. Był misjonarzem w Gabonie od 1996 do 2000 roku.

Kiedy wrócił do Konga w 2000 r., kontynuował studia filozoficzne (licencjat) na Wydziale Filozofii św. Piotra Kanizjusza, a także pedagogikę, psychologię i dydaktykę na Wydziale Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu w Kinszasie. Po tych studiach prowadził kursy starożytnej filozofii i filozofii afrykańskiej w Saint Augustine University. W tym okresie współpracował także przy formowaniu studentów swojego Organizmu. W 2004 r. wyjechał do Niemiec na rozprawę doktorską w Johann Wolfgang Goethe-Universität we Frankfurcie nad Menem.

W 2013 r. ówczesny przełożony generalny, o. Josep Mella Abella CMF, wyznaczył go na przełożonego wyższego nowopowstałejDelegatury Niezależnej Konga. Pełnił funkcję przełożonego wyższego na dwie kadencje (2013-2016 i 2016-2019), a także byłPrzewodniczącym Zebrania Przełożonych Wyższych Klaretynów w Afryce (ACLA). Jako przełożony wyższy swojego Organizmu uczestniczył również w XXV Kapitule Generalnej, która odbyła się w Rzymie w 2015 roku.

Za: www.klaretyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda