Home WiadomościZe Świata Klaretyni: Ojciec Joseba Kamiruaga nowym Sekretarzem Generalnym

Klaretyni: Ojciec Joseba Kamiruaga nowym Sekretarzem Generalnym

Redakcja

W piątek, 3 lutego, po prawie 20 latach zakończył posługę Sekretarza Generalnego naszego Zgromadzenia o. José-Félix Valderrabano. Tym samym nowym Sekretarzem został o. Joseba Kamiruaga Mieza, były przełożony Prowincji Euskal Herria (Kraj Basków), który już od grudnia przebywał w Kurii Generalnej, szykując się do objęcia nowego urzędu. Ojciec Valderrabano będzie nadal służyć Zgromadzeniu jako Prokurator Generalny i przeniesie się do wspólnoty Iuridicum pozostając w Rzymie. W imieniu naszej Prowincji dziękujemy mu za posługę przez ostatnie lata, w tym za wszelką pomoc wyświadczoną Polskiej Prowincji.

Ojciec Kamiruaga urodził się 6 sierpnia 1965 roku w Las Arenas w Kraju Basków w Hiszpanii. Pierwszą profesję złożył 2 września 1984, a śluby wieczyste 15 sierpnia 1989 roku. Na kapłana wyświęcony został 3 maja 1992. Od grudnia 2003 do grudnia 2015 pełnił posługę Przełożonego Prowincjalnego Prowincji Euskal Herria. Następnie, po odbyciu roku sabatycznego dołączył do wspólnoty Kurii Generalnej.


Oto słowa nowego Sekretarza Generalnego, skierowane do wszystkich Współbraci:

Drodzy Przyjaciele!

Nazywam się Joseba Kamiruaga Mieza, jestem misjonarzem klaretynów i kapłanem i należę do Prowincji Euskal Herria.

W dniu 1 stycznia 2017 roku zostałem przydzielony do naszej Kurii Generalnej w Rzymie, a 3 lutego, na zebraniu Zarządu Generalnego oficjalnie otrzymałem nominację na stanowisko Sekretarza Generalnego naszego Zgromadzenia.

Oczywiście serdecznie dziękuję Bogu, który mnie powołał, jak i naszemu Zgromadzeniu, którego wola wyraziła się poprzez Przełożonego Generalnego – ojca Mathew Vattamattam – i jego Radę, za zaufanie, jakim mnie obdarzyli.

W sposób szczególny chciałbym również podziękować ojcu José-Félix Valderrabano i pozostałym członków Sekretariatu Generalnego: ojcu Julio Garcia, ojcu Louie Guades III i bratu Mario Kevin Rivera za pomoc w czasie tych ostatnich dni w zapoznaniu się z działalnością Sekretariatu Generalnego (archiwum, służba informacyjna, tłumaczenia, inne agendy pomocnicze).

Chcę i mam nadzieję, że będę w stanie wykonywać tę służbę misyjną dla naszego Zgromadzenia z zapałem i oddaniem, tak, jak czynił to o. José-Félix, który robił to z powodzeniem przez tyle lat dla dobra naszej misyjnej posługi.

Ojciec José-Félix nadal będzie Prokuratorem Generalnym naszego Zgromadzenia.

Z poważaniem:

o. Joseba Kamiruaga Mieza, cmf

Za: www.klaretyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda