Home WiadomościZe Świata Kolumbijskie zakonnice wprowadzają się do byłego pałacu królewskiego na Majorce

Kolumbijskie zakonnice wprowadzają się do byłego pałacu królewskiego na Majorce

Redakcja

Zakonnice z założonego niedawno w Kolumbii zgromadzenia Córek Świętej Rodziny wprowadzą się do byłego pałacu królewskiego w Sineu na Majorce (Hiszpania). Według informacji internetowego wydania „Mallorca-Zeitung”, kompleks przeznaczony w 1583 roku na klasztor, od 2016 roku stoi pusty. W położonej w centrum wyspy miejscowości, która przez kilka lat była stolicą Majorki, od dawna zastanawiano się, jaki będzie los tego potężnego, XIV-wiecznego zespołu budynków.

W minionych latach na Majorce trzeba było zamknąć wiele klasztorów. Kościół w Hiszpanii, podobnie jak w innych krajach zachodniej Europy, ma coraz mniej powołań zakonnych. Stara się temu zapobiec zapraszając duchownych z krajów bardziej „zasobnych” w duchowieństwo.

Zgromadzenie Córek Świętej Rodziny został założony w 2011 roku w kolumbijskim mieście Barranquilla. Obok formacji kontemplacyjnej, sióstr klauzurowych, w zakonie są też siostry misjonarki, które mają pracować w parafiach na wyspie. W Hiszpanii siostry są obecne już od 2018 roku. Swój dom mają w Aqullent k. Walencji.

KAI

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda