Home WiadomościZe Świata Komunikat w sprawie sytuacji dwóch oblatów na Białorusi

Komunikat w sprawie sytuacji dwóch oblatów na Białorusi

Redakcja

W związku z zatrzymaniem przez władze białoruskie dwóch misjonarzy oblatów posługujących w diecezji witebskiej na Białorusi pragniemy najpierw wyrazić wdzięczność za wszelkie wyrazy wsparcia i solidarności oraz modlitwy w intencji ojców Andrzeja i Pawła.

Obaj zakonnicy nadal przebywają w areszcie. W miarę możliwości prawnych związanych z uzyskiwaniem dostępu do oficjalnych informacji o ich bieżącej sytuacji, przykładamy ogromną wagę do sprawdzania rzetelności docierających do nas informacji z różnych źródeł. Obaj oblaci są obywatelami Białorusi. W związku z powyższym prosimy dziennikarzy i agencje prasowe o roztropność w przekazywaniu informacji na ich temat. Jednocześnie dziękujemy za pełne troski zainteresowanie się losem naszych Współbraci. Do Państwa dyspozycji niezmiennie pozostaje Koordynator Medialny Polskiej Prowincji (rzecznik).

Najbliższe informacje związane z losem naszych Współbraci podamy najprawdopodobniej w okolicach środy (czyli 15 maja br). Oficjalny komunikat zostanie opublikowany na witrynie Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej – oblaci.pl

Prosimy o dalszą modlitwę w intencji naszych Współbraci na Białorusi oraz wiernych, którzy zostali pozbawieni opieki duszpasterskiej. Polska Prowincja deklaruje wszelką potrzebną pomoc w rozwiązaniu tej sytuacji.

o. Paweł Gomulak OMI
Koordynator Medialny Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej (rzecznik)

tel. 503 188 782; mail: [email protected]

Za: www.oblaci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda