Home WiadomościZe Świata Kongres w Loyoli: Jakich owoców naszego nawrócenia oczekuje Bóg?

Kongres w Loyoli: Jakich owoców naszego nawrócenia oczekuje Bóg?

Redakcja

Wczoraj zakończył się Kongres poświęcony sprawiedliwości i ekologii, który obradował w Loyoli w dniach 28.03-01.04.2022. Wzięło w nim udział 153 uczestników z 26 krajów Europy i Bliskiego Wschodu, również z Polski. Podczas Kongresu „Sprawiedliwość i Ekologia” powstał dokument mający pomóc we wprowadzaniu w życie Uniwersalnych Preferencji Apostolskich Towarzystwa Jezusowego. Zawiera on konkretne propozycje mające uczynić działalność jezuickich sieci społecznych jeszcze bardziej skutecznymi.

Pracowali nad nim uczestnicy Kongresu z Jesuit Refugee Service (JRS), Eco-Jesuits Network, Xavier Network, członkowie centrów społecznych i delegaci ds. społecznych z europejskich Prowincji zakonnych Towarzystwa Jezusowego. Wszyscy byli zgodni co do tego, że transformacja struktur społecznych jest możliwa.

Podkreślono konieczność zaangażowania się w budowanie alternatywnych systemów społecznych i gospodarczych wobec „alarmujących zmian klimatycznych, masowego wymierania gatunków i globalnej pandemii, która wstrząsnęła światowymi gospodarkami”.

„Przybyliśmy do Loyoli miesiąc po rosyjskiej inwazji na Ukrainę, podczas przymusowych migracji na skalę niespotykaną w Europie od II wojny światowej, gwałtownie rosnących cen paliw, w czasie gdy niedobory żywności popychają wielu ubogich na skraj przepaści” – piszą w dokumencie uczestnicy Kongresu i zadają sobie kluczowe pytania: Co Bóg, który działa pośród nas, chce z tym wszystkim zrobić? Jakich owoców naszego nawrócenia oczekuje Bóg pośród tych tragicznych wydarzeń?

Przeczytaj cały dokument w języku angielskim

Za: www.jezuici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda