Home WiadomościZe Świata Konsul Generalna RP w Sydney uhonorowana medalem Przełożonego Generalnego

Konsul Generalna RP w Sydney uhonorowana medalem Przełożonego Generalnego

Redakcja

W niedzielę, 11 czerwca na zakończenie Mszy św. w Ashfield, ks. Przemysław Karasiuk SChr, Prowincjał Chrystusowców w Australii i Nowej Zelandii, przekazał p. Reginie Jurkowskiej, Konsul RP w Sydney, Medal Przełożonego Generalnego Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej.

Odznaczenie to jest wyróżnieniem przyznawanym osobom, które w szczególny sposób angażują się w realizowanie dzieł Towarzystwa Chrystusowego na rzecz Polonii.  

Wyróżnieni Medalem zostają wpisani do Wielkiej Księgi Fundatorów i Dobrodziejów. Mają także udział we wszystkich dobrach duchowych Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej.

Przyznanie Pani Konsul tego medalu ma wyrażać wdzięczność wobec wyróżnionej, przede wszystkim za jej otwartość na współpracę oraz za podejmowanie wspólnie wielu inicjatyw polonijnych i duszpasterskich. Jest to również okazja do podziękowania za świadectwo wiary i patriotyzmu, którym pani Konsul dzieliła się podczas pełnienia swojej misji na Antypodach.

ks. Przemysław S. Karasiuk SChr

Za: www.tchr.org.

 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda