Home WiadomościZe Świata Korea Południowa – Szczególny hołd dla ks. Johna Lee, salezjanina misjonarza

Korea Południowa – Szczególny hołd dla ks. Johna Lee, salezjanina misjonarza

Redakcja

W styczniu tego roku pojawił się drugi film poświęcony życiu ks. Johna Lee (1962-2010), salezjanina z Korei Południowej, który był misjonarzem w Sudanie Południowym w latach 2001-2009. Mowa tu o filmie dokumentalnym, który zrealizował Ku Su Hwan, ten sam, który dziesięć lat temu zrealizował film “Don’t Cry Tonj”; jego producentem jest “KBS” (Korean Broadcasting System). Film powstał we współpracy z salezjańską inspektorią koreańską.

Film nosi tytuł “The Resurrection” (Zmartwychwstanie), a składają się nań świadectwa blisko 70 wychowanków i uczniów ks. Johna Lee, zmarłego na raka w 2010 roku. Ks. Lee był w mieście Tonj, w Sudanie Południowym, misjonarzem, lekarzem, nauczycielem i animatorem orotorium w trudnych latach wojny domowej.

Od 2010 roku, i przez następne lata, rozpoczęły się wizyty producenta i reżysera w mieście Tonj. I właśnie w ramach tych wizyt możliwe było poznanie i zdobycie zaufania licznych byłych wychowanków, którzy w szczegółach przybliżali historię swojego życia, dzieląc się również wspomnieniami dotyczącymi ks. Lee, tak jak go zapamiętali z oratorium i ze szkoły. Każdy, kto ogląda ten film, może przekonać się o radości i entuzjazmie wypływającym z wychowawczego stylu Księdza Bosko, zasadzającego się na bezinteresownej miłości do innych.

W grudniu 2019 r. salezjańska inspektoria Korei zaprezentowała ten film w czasie konferencji prasowej, informując dziennikarzy, że rok 2020 będzie rokiem szczególnym, gdy chodzi o upamiętnienie ks. John Lee. Istotnie, salezjanie z Korei Południowej w sposób szczególny swoją uwagę kierują teraz na osobę ks. Lee, a na zakończenie tego roku przewidziany jest także kolejny film dokumentalny o życiu tego misjonarza.

Właśnie z okazji 10. rocznicy jego śmierci na nowo zostaje przemierzone jego życie, aby stało się ono źródłem inspiracji dla licznych ludzi młodych, gdy chodzi o służbę najbardziej potrzebującym.

Wkrótce ten film dokumentalny będzie dostępny z napisami w języku angielskim, na obecną chwilę jest dostępny na YouTube zwiastun tego filmu:

Prezentacja przygotowana przez Konferencję Episkopatu Korei:

Wywiad z reżyserem filmu:

Za: infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda