Home WiadomościZe Świata KRE: o duszpasterstwie młodzieży w Europie – obrady na Słowacji i w Polsce

KRE: o duszpasterstwie młodzieży w Europie – obrady na Słowacji i w Polsce

Redakcja

Komisja Duszpasterstwa Młodzieży i Powołań w Konferencji Redemptorystów Europy (RYVM KRE) spotkała się w dniach 19-20 lutego 2019 r. w Kostolnej na Słowacji i w Krakowie w Polsce. Celem była dalsza koordynacja tego duszpasterstwa na naszym kontynencie, a także przygotowanie następnego Europejskiego Spotkania Młodzieży Redemptorystowskiej na Słowacji w 2021 r.

W Kostolnej na Słowacji w obradach wzięli udział przedstawiciele tamtejszych jednostek – Prowincja Bratysława-Praga i Wiceprowincja Michalowce zaangażowanych w przygotowanie spotkania. Bardzo dobrze oceniono ostatnie spotkanie w Granadzie w 2018 r. i zaplanowano temat, datę i dokładne miejsce następnego – zostaną podane za kilka miesięcy.

Zaproponowano także coroczne spotkania reprezentantów duszpasterstw młodzieży redemptorystowskiej w Europie dla lepszego poznania, komunikacji i współpracy – najbliższe odbędzie się w dniach 27-29 września 2019 r. w Krakowie. Zaprezentowano ideę Międzynarodowego Obozu Misyjnego w Albanii w dniach 7 -11 lipca, a informacja o nim dotrze w najbliższych dniach do poszczególnych jednostek.

Podkreślono wagę wspólnych inicjatyw na kontynencie europejskim dla rozwijania rozumienia naszego charyzmatu i dzielenia go z młodzieżą. Przestudiowano także możliwości wspólnej pielgrzymki w roku 200-lecia śmierci św. Klemensa Hofbauera (2020).

Następnym ważnym punktem spotkania były prace nad dokumentem wyznaczającym zasadnicze rysy duszpasterstwa młodzieżowo-powołaniowego w Europie i sposoby jego realizacji. Na pewno wymaga ono nowej, misyjnej perspektywy.

W skład komisji wchodzą: o. Paweł Drobot CSsR jako przewodniczący (Prowincja Warszawska), świeccy współpracownicy redemptorystów p. Brendan Dineen (Prowincja Dublińska) i p. Mariro Aguilar (Prowincja Madrycka), o. Laureano Del Otero Sevillano CSsR (Misja Albania) oraz o. Piotr Sułkowski (Prowincja Rzymska).

o. Laureano Del Otero Sevillano CSsR, Albania; za: cssr.newstłum. i skróty – red.

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda