Home WiadomościZe Świata Król Jordanii laureatem franciszkańskiej „Lampy pokoju”

Król Jordanii laureatem franciszkańskiej „Lampy pokoju”

Redakcja

Król Jordanii Abdullah II został uhonorowany przez zakon franciszkanów w Asyżu „Lampą pokoju”. Władze zakonne poinformowały, że na uroczystość wręczenia tego wyróżnienia przybędzie do Asyżu m.in. ubiegłoroczna laureatka, kanclerz Niemiec Angela Merkel. Otrzymała ona franciszkańskie wyróżnienie za swoje „zaangażowanie na rzecz pokoju, a zwłaszcza za politykę otwarcia wobec uchodźców”.

Abdullah II otrzyma „Lampę pokoju” za wkład na rzecz wspierania praw człowieka, „zgody między różnymi kierunkami wiary” oraz przyjęcie uchodźców. O terminie uroczystości w Asyżu oraz jej programie zakonnicy poinformują na konferencji prasowej w Rzymie.

Franciszkańska „Lampa pokoju” jest kopią szklanej lampy oliwnej płonącej u grobu św. Franciszka z Asyżu (1181/82-1226). Zakon franciszkanów honoruje w ten sposób zaangażowanie polityczne na rzecz wspólnego dobra i porozumienia między narodami. „Lampa pokoju” jest przyznawana w nieregularnych odstępach czasu, a wyróżniona osoba otrzymuje wraz z nią tytuł „ambasadora pokoju na świecie”. Laureatami w minionych latach byli m.in. Lech Wałęsa, Jasser Arafat, Michaił Gorbaczow i Szimon Peres.

Za: ekai.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda