Home WiadomościZe Świata Ks. H. Zollner SJ na czele nowego „Instytutu Ochrony Nieletnich”

Ks. H. Zollner SJ na czele nowego „Instytutu Ochrony Nieletnich”

Redakcja

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami ekspert ds. ochrony dzieci, ks. Hans Zollner obejmuje kierownictwo nowego instytutu antropologicznego na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie. Władze uniwersyteckie oficjalnie poinformowały, że 54-letni niemiecki jezuita począwszy od 1 września, a więc z dniem rozpoczęcia pracy Instytutu, będzie przez trzy lata jego dyrektorem.

Instytutu Antropologii – interdyscyplinarnych studiów nad godnością człowieka i opieką nad osobami wymagającymi ochrony (IADC) jest kontynuacją dotychczasowego Centrum Ochrony Nieletnich (CCP), n czele którego stoi ks. Zollner. Nowy instytut przejmie wszystkie dziedziny, którymi zajmowało się CCP, otrzyma własne gremium pedagogiczne i obok licencjatów i dyplomów magisterskich będzie umożliwiał także doktoraty z dziedziny antropologii.

Centrum Ochrony Nieletnich zostało założone w 2012 roku przez Uniwersytet Gregoriański, Archidiecezję Monachium-Fryzngi oraz Klinikę Psychiatrii i Psychoterapii Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego w Ulm. Podczas trzyletniej fazy pilotażowej do końca 2014 r. siedzibą centrum było Monachium. Na początku 2015 r. CCP przeniosło się do Rzymu na teren uniwersytetu. Centrum jest częścią Instytutu Psychologicznego Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego, obecnie jest jedną z wiodących instytucji na świecie zajmujących się zapobieganiem nadużyciom seksualnym wobec nieletnich i opieką nad ofiarami.

Od lutego 2016 r. CCP prowadzi kurs dyplomowy dla osób pracujących w dziedzinie ochrony dzieci i zapobiegania nadużyciom. Później dodano dwuletni kurs licencjacki. CCP utrzymuje też współpracę z partnerami w innych krajach, ma w swojej ofercie także kursy online. Absolwenci tworzą obecnie międzynarodową sieć ekspertów. Zarówno skład zespołu wykładowców, jak i uczestników studiów jest międzynarodowy; dyrektorem CCP jest niemiecki psycholog i jezuita ks. Hans Zollner.

Za: www.ekai.pl

 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda