Home WiadomościZe Świata Ks. Krzysztof Pachut SMA nowy Radcą Generalnym SMA

Ks. Krzysztof Pachut SMA nowy Radcą Generalnym SMA

Redakcja

Dnia 30 kwietnia 2019 rozpoczęło się w Rzymie XXI Zgromadzenie Generalne Stowarzyszenia Misji Afrykańskich (SMA). Zebrani na nim delegaci reprezentują różne jednostki administracyjne SMA z całego świata. Trwać ono będzie do 24 maja. Zgromadzenia Generalne SMA odbywają się co 6 lat. Ostatnie Zgromadzenie odbyło się w 2013 r.

Prowincję Polską reprezentują: ks. Andrzej Grych SMA, przełożony Prowincji Polskiej oraz delegat, ks. Łukasz Kobielus SMA, pracujący obecnie na misjach w Togo i pełniący funkcję wice-przełożonego regionalnego w tym kraju. W Zgromadzeniu Generalnym bierze udział również pani Bożena Latocha, misjonarka świecka SMA, która jest delegatem misjonarzy świeckich SMA.

Zgromadzeni delegaci zajmują się będą wieloma sprawami, które dotyczą SMA i wszystkich jego członków. Jednym z pierwszych czynności Zgromadzenia Generalnego jest wybranie Przełożonego Generalnego oraz jego Rady, która kierować będzie SMA przez następne 6 lat.

11 maja w czasie obrad Zgromadzenia Generalnego, delegaci wybrali nowego Przełożonego Generalnego Stowarzyszenia Misji Afrykańskich. Został nim, ks. Antonio Porcellato, który do tej pory pełnił funkcję wice-przełożonego generalnego.

16 maja ks. Krzysztof Pachut SMA, został wybrany przez delegatów Zgromadzenia Generalnego na Radcę Generalnego. Dołączy on do ks. Antoniego Porcellato SMA (Włochy), który jest Przełożonym Generalnym, ks. François de Paul Houngue SMA (Benin), który pełnić będzie funkcję Wice-Przełożonego Generalnego i ks. Rozario Francis SMA (Indie), który pełnić będzie funkcję Radcy Generalnego.

Ks. Krzysztof pochodzi ze Słopnic koło Limanowej, w diecezji tarnowskiej. Przyjął święcenia kapłańskie 12 lipca 2008 roku i przez kilka lat pracował  w Republice Środkowo-Afrykańskiej. W latach 2013-2016 pełnił funkcję wice-przełożonego Prowincji Polskiej SMA, a potem pracował w animacji misyjnej i powołaniowej w Polsce. Ks. Krzysztofowi gratulujemy tego wyboru oraz łączymy się w modlitwie o łaski Ducha Świętego.

Za: www.sma.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda