Home WiadomościZe Świata Ks. Urban SJ: Rumunia zapomniała o kłopotach, ma o czym myśleć

Ks. Urban SJ: Rumunia zapomniała o kłopotach, ma o czym myśleć

Redakcja

Cała uwaga opinii publicznej w Rumunii była przez trzy dni skupiona na papieskiej wizycie w tym kraju. Miała miejsce wielka, narodowa mobilizacja, aby jak najgodniej przyjąć Ojca Świętego – zauważa ks. Henryk Urban SJ, który od ponad 20 latu pracuje w tym kraju. Podkreśla on, że wszystkie komentarze, również ośrodków krytycznie i obojętnie nastawionych do Kościoła, wyrażają się bardzo pozytywnie o pielgrzymce Franciszka.

Jeden z dziennikarzy stwierdził nawet, że Rumunom ofiarowano okazję, aby na okres trzech dni zapomnieli o bieżących problemach, narzekaniu i wewnętrznych kłótniach pomiędzy politykami. Podczas swojej wizyty Papież zjednał sobie napotykane osoby poprzez bardzo ludzkie, indywidualne oraz bezpośrednie podejście do każdego – mówi ks. Urban.

“Reasumując, wizyta Papieża Franciszka w Rumunii była nie tylko dla katolików, ale też dla wiernych innych wyznań wielkim, podnoszącym na duchu świętem, zaś wypowiedzi i homilie papieskie według wielu komentatorów z tej wizyty to bogaty materiał, jakby wstęp, wprowadzenie do medytacji i reflekcji na wiele najbliższych dni i tygodni. Papież rzucił trochę takich fleszy. Może nie dopowiedział wszystkiego do końca, ale dla ludzi, którzy chcą pogłębić pewne rzeczy, to jest to naprawdę materiał na wiele dni do refleksji .”

Krzysztof Ołdakowski SJ – Watykan

Za: www.vaticannews.va

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda