Home WiadomościZe Świata Ksiądz Bogusław Zeman dyrektorem Centrum Duchowości Rodziny Świętego Pawła

Ksiądz Bogusław Zeman dyrektorem Centrum Duchowości Rodziny Świętego Pawła

Redakcja

Przełożony generalny Towarzystwa Świętego Pawła, ks.  Valdir José De Castro, za zgodą swojej rady obradującej w Rzymie w dniach 2-4 lipca 2018, nominował ks. Bogusława Zemana na Dyrektora Centrum Duchowości Rodziny Świętego Pawła na lata 2018-2021.

Centrum Duchowości, które ma swoją siedzibę w Rzymie, jest organizmem, z pomocą którego Przełożony generalny realizuje swoje zadanie animacji duchowej Zgromadzenia i promotora jedności Rodziny Świętego Pawła.

Zadaniem Centrum są działania mające na celu pogłębianie wiedzy o spuściźnie charyzmatycznej pozostawionej przez bł. Jakuba Alberionego, właściwe jej rozumienie i wykorzystywanie jako źródła inspiracji działalności apostolskiej oraz popularyzowanie wśród członków zgromadzenia, w Rodzinie Świętego Pawła i w Kościele.

Duchowość Rodziny Świętego Pawła opiera się na czci oddawanej Jezusowi Mistrzowi Drodze, Prawdzie i Życiu, kulcie Maryi Królowej Apostołów i św. Pawła Apostoła, jako wzorów świętości i apostolskiego zaangażowania.

Za: www.paulus.org.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda