Home WiadomościZe Świata Ksiądz Paweł Witek TChr uwolniony

Ksiądz Paweł Witek TChr uwolniony

Redakcja

Z Doniecka dotarła do nas dobra wiadomość, że uprowadzony tam wczoraj (27 maja) chrystusowiec został uwolniony. Ksiądz Paweł jest cały i zdrowy, znajduje się pod opieką polskich dyplomatów w Doniecku. Nawiązał kontakt z rodziną i współbraćmi.

Przełożony Generalny Towarzystwa Chrystusowego wraz ze wszystkimi współbraćmi dziękuje polskim dyplomatom, biskupom diecezji charkowsko-zaporoskiej, szczególnie biskupowi Janowi Stobiło i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do szczęśliwego rozwiązania tej kryzysowej sytuacji.

Ks. Paweł Witek ma 42 lata, pochodzi z Kędzierzyna-Koźla, jest chrystusowcem, święcenia kapłańskie w Towarzystwie Chrystusowym dla Polonii Zagranicznej przyjął w 1998 r. w Poznaniu. Pracował 4 lata na Ukrainie, a od 2003 roku z małą przerwą pracuje w Kazachstanie. Na Ukrainę, do Kijowa przyjechał w celu odnowienia wizy do Kazachstanu. Oczekując na dokument pojechał do współbraci do Doniecka i tam został uprowadzony.

Bogu niech będą dzięki za uwolnienie naszego współbrata.

ks. Jan Hadalski TChr
rzecznik prasowy Towarzystwa Chrystusowego

Za: www.chrystusowcy.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda