Home WiadomościZe Świata Kurs duchowości redemptorystowskiej

Kurs duchowości redemptorystowskiej

Redakcja

W dniach 4-23 czerwca odbywał się kurs duchowości redemptorystowskiej dla grupy języka angielskiego. W kursie uczestniczyło 26 redemptorystów z różnych części świata: Polski, Niemiec, Italii, Nigerii, Kenii, Indonezji, Nowej Zelandii, Filipin, Indii, Korei Południowej, Wietnamu, Karaibów i Stanów Zjednoczonych. Odpowiedzialnym za przeprowadzenie tej edycji kursu był ojciec Serafino Fiore, dyrektor Centrum Duchowości CSsR w Rzymie, z którym współpracował ojciec Piotr Chyła.

Kurs odbywał się w trzech etapach: Rzym, Materdomini i Ciorani, i zawierał w sobie zarówno część teoretyczną – wykłady, jak i część praktyczną – wyjazdy do miejsc związanych z naszą duchowością. Wykłady prowadzili ojcowie odpowiedzialni za kurs oraz zaproszeni prelegenci, znawcy naszej duchowości i historii Zgromadzenia. Na uwagę zasługuje obecność ojca generała Michaela Brehla i ojca Juana Lasso de la Vega, byłego przełożonego generalnego naszego Zgromadzenia.

Kurs duchowości redemptorystowskiej przeprowadzany jest każdego roku dla różnych grup językowych. W ostatnich latach dla grup języka angielskiego i hiszpańskiego. Jest on doskonałą okazją do poznania początków i historii naszego Zgromadzenia, zapoznania się z bieżącymi wyzwaniami oraz stanowi sposobność do poznania współbraci z innych jednostek. W poprzednich latach w kursie duchowości miało okazję uczestniczyć już kilku współbraci z naszej prowincji.

o. Piotr Chyła CSsR

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda