Home WiadomościZe Świata Kustosz Asyżu Kardynałem

Kustosz Asyżu Kardynałem

Redakcja

Papież Franciszek zapowiedział na 28 listopada konsystorz, na którym włączy do Kolegium Kardynalskiego 13 nowych członków, w tym kustosza Sacro Convento o. Mauro Gambetti OFMConv.

O. Mauro Gambetti OFMConv urodził się 27 października 1965 r. w Castel San Pietro Terme (Bolonia). W roku 1998 złożył śluby wieczyste w Zakonie Braci Mniejszych Konwentualnych. 8 stycznia 2000 r. przyjął święcenia kapłańskie. W ostatnich latach pełnił funkcję kustosza Sacro Convento w Asyżu.

„ My, bracia ze wspólnoty Sacro Convento, dowiadując się o przekazaniu nominacji na kardynała Kustosza, o. Gambetti, dziękujemy Ojcu za całe dobro i Papieżowi Franciszkowi. Przepełnia nas uczucie wielkiej radości i jednocześnie żałujemy, że ten nasz brat, tak przez nas kochany i tak cenny dla wspólnoty franciszkańskiej, opuszcza służbę w Asyżu wcześniej, niż oczekiwano. Towarzyszymy mu z braterskim uczuciem i modlitwą w jego nowej posłudze w Kościele powszechnym ”. o. Enzo Fortunato.

Za: www.franciszkanie.gdansk.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda