Home WiadomościZe Świata Łaciński patriarcha Jerozolimy zakażony COVID-19

Łaciński patriarcha Jerozolimy zakażony COVID-19

Redakcja

Krótko po objęciu nowej godności Łaciński Patriarcha Jerozolimy zakaził się koronawirusem. Podczas wideokonferencji z dziennikarzami w Rzymie 55-letni abp Pierbattista Pizzaballa powiedział 15 grudnia, że w siedzibie patriarchatu jest sześć przypadków infekcji COVID-19 i wszyscy pracownicy są na kwarantannie. Jego test również wypadł pozytywnie.

Uroczystość objęcia rządów w Patriarchacie Łacińskim Jerozolimy przez abp Pierbattistę Pizzaballę odbyła się 4 grudnia podczas liturgii w bazylice Grobu Pańskiego.

Patriarcha poinformował, że wśród jego współpracowników “nie ma ciężkiego przypadku”. Prawie wszystkie zakażenia przebiegają bezobjawowo lub z lekkimi objawami. Koronawirusem jest też zakażonych 20 księży z jego patriarchatu, również bezobjawowo. „W ciągu ostatnich dwóch, trzech tygodni nastąpiła eksplozja zakażeń zarówno wśród księży, jak i wśród wiernych, ale w 99 procentach zakażenia przebiegają bezobjawowo”, powiedział abp Pizzaballa. „Ja też mam test pozytywny, ale czuję się dobrze, wkrótce z tego wyjdę”, stwierdził patriarcha.

Łaciński Patriarchat Jerozolimy sprawuje opiekę duszpasterską nad 320 000 wiernych rzymsko-katolickich żyjących w Izraelu, Jordanii, na Cyprze oraz na terenach palestyńskich. Według danych z Watykanu ta jednostka kościelna ma 71 parafii, a także „misje duszpasterskie” dla wiernych innych języków.

Za: www.ekai.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda