Home WiadomościZe Świata Liban i Turcja: animacja misyjna

Liban i Turcja: animacja misyjna

Redakcja

W dniach 24-28 października 2018 roku sekretarz generalny ds. animacji misyjnej (SGAM) odwiedził franciszkańskie klasztory w Libanie i Turcji.

Fr. Jarosław WYSOCZAŃSKI skupił się na zagadnieniach związanych z projektem formacyjnym „Misja razem” na temat duchowości misyjnej i sytuacji misji Braci Mniejszych Konwentualnych. Nie zabrakło także momentów podzielenia się informacjami na temat błogosławionych męczenników Zakonu, czyli o fr. Michale TOMASZKU i fr. Zbigniewie STRZAŁKOWSKIM.

Sekretarz SGAM odwiedził kilka wspólnot: Bejrut (Liban), gdzie obecnie mieszka siedmiu braci; Zahle (Liban) – jest tu wspólnota formacyjna, ośrodek powołań i postulat, gdzie w tej chwili obecnych jest dwóch braci i jeden kandydat; Istambuł (Turcja), gdzie mieszka i pracuje siedmiu braci.
Franciszkanie w Libanie i Turcji podejmują wiele inicjatyw: pracują z osobami starszymi i młodzieżą na polu dialogu międzyreligijnego, poza tym ofiarują wsparcie ubogim i uchodźcom. Nasze kościoły każdego dnia gromadzą wiernych na modlitwie i otaczają opieką duszpasterską różne wspólnoty. Stawiają także solidne fundamenty, na których można budować pluralistyczną, demokratyczną społeczność. Inwestują w kulturę poprzez spotkania z innymi, otwierając drogi pokoju i gościnności, nikogo nie wykluczając.

28 października w Stambule i Adampolu (Turcja), w łączności z całym Kościołem powszechnym, modlono się za prześladowanych chrześcijan.

fr. Jarosław WYSOCZAŃSKI, sekretarz generalny SGAM

Za: www.ofmconv.net

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda