Home WiadomościZe Świata Liderzy Rodziny Wincentyńskiej spotykają się w Rzymie

Liderzy Rodziny Wincentyńskiej spotykają się w Rzymie

Redakcja

famvin.orgUtworzone niedawno Biuro Rodziny Wincentyńskiej z siedzibą w Filadelfii informuje o spotkaniu liderów Międzynarodowej Rodziny Wincentyńskiej, które odbędzie sie w Rzymie w styczniu 2016 r.:

Doroczne posiedzenie Komitetu Wykonawczego Rodziny Wincentyńskiej(VFEC), który tworzy kierownictwo siedmiu gałęzi Rodziny Wincentyńskiej rozpocznie się 22 stycznia i zakończy 24 stycznia 2016 r. w Rzymie. W przeszłości, członkami Komitetu byli liderzy Zgromadzenia MisjiZgromadzenia Sióstr MiłosierdziaStowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo (AIC) i Stowarzyszenia św. Wincentego a Paulo (SSVP). W tym roku do tego grona dołączą: Federacja Sióstr Miłosierdzia ze StrasburgaBracia Miłosierdziaoraz Federacja Sióstr Miłosierdzia Ameryki Północnej.

Zaraz po zakończeniu posiedzenia VFEC mięć będzie miejsce odbywające się co dwa lat spotkanie międzynarodowych liderów Rodziny Wincentyńskiej. Po raz pierwszy w historii dołączą do nich koordynatorzy krajowych rad Rodziny Wincentyńskiej. Oczekuje się około 30 uczestników.

Tegoroczny temat spotkania – Współpraca Rodziny Wincentyńskiej – będzie także antycypacją 400-lecia charyzmatu wincentyńskiego, które będzie obchodzone w 2017 r.  W programie spotkania będzie film na temat Współpracy oraz wykład Johna Darleya z DePaul International.

Ponadto, 25 stycznia Biuro Rodziny Wincentyńskiej zbierze się na swoje pierwsze spotkanie z przedstawicielami ośmiu krajowych grup Rodziny Wincentyńskiej wybierając spośród nich Komitet Doradczy, którego zadaniem będzie wspieranie potrzeba struktur krajowych.

O Biurze Rodziny Wincentyńskiej
Biro Rodziny Wincentyńskiej  jest agendą Komitetu Wykonawczego Rodziny Wincentyńskiej, koordynuje działania, dostarcza infromacje oraz materiały formacyjne na temat dziedzictwa i charyzmatu św. Wincentego a Paulo poszczególnym gałęziom Rodziny Wincentyńskiej na świecie. Zalicza się do tego promocja wzajemnej komunikacji i współpracy pomiędzy różnymi odnogami Rodziny Wincentyńskiej, jak również  liderom okazję do spotkania się i wypracowania sposobów wspólnej pracy.

Rev. Joseph Agostino, CM,
International Coordinator
Vincentian Family Office
500 East Chelten Avenue, Philadelphia, PA 19144, USA
tel. biuro: + 1 (215) 713-3984
email: [email protected]

Za: www.famvin.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda