Home Wiadomości List Prefekta Kongregacji do Saletynów

List Prefekta Kongregacji do Saletynów

Redakcja

Przewielebny Ojcze,

zbliża się celebracja 32. Kapituły Generalnej Zgromadzenia Misjonarzy Matki Bożej z La Salette, którego jesteś Przełożonym Generalnym, dlatego pragnę przekazać ci specjalne pozdrowienia, poparte modlitwą skierowaną do Pana, aby dni łaski, które będziecie przeżywać w Argentynie dały  nowy impuls i apostolską energię całemu Zgromadzeniu, które wybrało  temat kapituły „W łasce z La Salette, prorocy dla świata pojednanego”.

W centrum wszystkich waszych działań niech będzie  zawsze przesłanie Najświętszej Dziewicy, waszej Patronki, która pragnęła was mieć jako oddanych sług Chrystusa i Kościoła dla realizacji tajemnicy Pojednania. Ona dała nam przykład, była Odkupicielką u stóp krzyża, wzorem modlitwy, pokuty i gorliwości, centrum waszego charyzmatu.

Zachęcam was do refleksji ze szczególną uwagą słów ojca świętego Franciszka, dotyczących duszpasterstwa powołań i obowiązku każdego zakonnika do modlitwy i osobistego życia własnymi zobowiązaniami. Papież mówi: „Modlitwa o powołania polega przede wszystkim na modlitwie i pracy na rzecz wierności własnemu powołaniu, na stworzeniu obszarów, w których można słuchać wezwania Pana, na wyruszeniu w drogę aby  głosić «Ewangelię  powołania», aby promować i wzbudzać powołania. Kto modli się o powołania, pracuje niestrudzenie, aby stworzyć kulturę powołaniową”.

Tę radę Ojca Świętego, przekazuję wam wszystkim, aby Pan dał wam dar świadomych, wiernych i wytrwałych powołań, które trwając we współczesnym świecie, będą przekazywać orędzie pojednania i pokoju, bo ono jest właśnie charyzmatem waszego Instytutu.

Zapewniam Cię, Wielebny Ojcze, o naszej modlitwie do Ducha Świętego, niech On oświeci pracę waszej Kapituły i da wszystkim misjonarzom saletynom niezbędne łaski, aby szli z większą łatwością po drogach Opatrzności, przekonani o  stałym macierzyńskim towarzyszeniu Najświętszej  Dziewicy, która zawsze będzie wspomagać swoje dzieci, aby były dobrymi i wiernymi sługami, głosicielami i świadkami Królestwa Bożego, obecnego już dzisiaj wśród nas wszystkich.

Niech Pan Bóg , obficie błogosławi Ciebie, Wielebny Ojcze, czterdziestu kapitulantów i wszystkich Misjonarzy Matki Bożej z La Salette, i nie przestaje działać swoich odwiecznych cudów, także poprzez Was.

João kardynał Braz de Aviz
prefekt

Kongregacja ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego
Prot. N. 45158/2000
Watykan 27 marca 2018

Za: Redakcja.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda