Home WiadomościZe Świata Lwów: albertynki budują przytulisko dla kobiet, potrzeba wsparcia

Lwów: albertynki budują przytulisko dla kobiet, potrzeba wsparcia

Redakcja

We Lwowie siostry albertynki rozpoczęły budowę przytuliska dla kobiet. Będzie to już drugie w tym mieście albertyńskie miejsce pomocy ubogim. Pierwsze, przeznaczone dla mężczyzn, dwa lata temu otworzyli bracia albertyni. Potrzeby na Ukrainie są jednak wielkie, a miejsc dla ludzi bezdomnych i ubogich wciąż za mało.

Siostry albertynki przybyły do Lwowa dwa lata temu. Wróciły do miasta, w którym św. brat Albert Chmielowski, ich założyciel, namalował swój słynny obraz „Ecce Homo”. Dziś na lwowskich ulicach wyszukują oblicze Chrystusa w ubogich i bezdomnych kobietach.

“ Widzimy tutaj potrzebę niesienia pomocy. Na ulicach widać bezdomne kobiety siedzące na ławkach, z jakąś torebką w ręce. Obok nich często są dzieci – mówi s. Hieronima Dorota Kondracka. – Kiedy pytam je o imię i o to skąd pochodzą, nie chcą mówić. Boją się. Na wschodzie Ukrainy nadal trwa wojna. Ludzie przychodzą stamtąd za chlebem. Potrzebują dachu nad głową i domowego ciepła. Potrzebują, aby na nowo przywrócić im godność, którą utracili. ”

Budowane we Lwowie przytulisko będzie miejsce schronienia dla kobiet bezdomnych i matek samotnie wychowujących dzieci. Powstaje całkowicie dzięki ofiarności ludzi dobrej woli. 

Mariusz Krawiec SSP – Ukraina

Za: Vatican News

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda