Home WiadomościZe Świata Marianie – Filipiny: ofiary ubiegłorocznego tajfunu otrzymały pierwsze domki

Marianie – Filipiny: ofiary ubiegłorocznego tajfunu otrzymały pierwsze domki

Redakcja

Na początku 2013 roku udało się oddać do zamieszkania 38 domów, wybudowanych na Filipinach, dla ofiar tajfunu Tajfun Washi, który uderzył w nocy z 17 na 18 grudnia 2011. Projekt „Wioska Matki Miłosierdzia“ hojnie wsparli ofiarodawcy z Polski, którzy za pośrednictwem księży marianów przekazali fundusze na ten cel.

Pierwsze potrzebujące rodziny odzyskały dach nad głową już w drugim tygodniu stycznia br. Mimo ulewnego deszczu, który padał 10 i 11 stycznia, 38 rodzin wraz z ocalałym dobytkiem zdołało przeprowadzić się do nowych domów. Kiedy trzy dni później odprawiano uroczystą mszę świętą, panowała już piękna pogoda.

W Eucharystii, której przewodniczył delegat biskupa ks. Boy Salvador, uczestniczyli przedstawiciele wszystkich zakonów- pomysłodawcy i główni sponsorzy projektu. Zgromadzenie Księży Marianów i ofiarodawcy z Polski byli reprezentowani przez rektora Sanktuarium Bożego Miłosierdzia ks. Waleriana Późniaka i przełożonego domu zakonnego ks. Darka Drzewieckiego. Po uroczystym nabożeństwie, poświęcono nowo wybudowane domostwa i zgromadzeni zasiedli do wspólnego posiłku.

W ramach projektu „Wioska Matki Miłosierdzia” udało się do tej pory wybudować 50 domów. Przez cały czas gromadzone są środki na kolejne domy dla ofiar tajfunu. Wciąż 500 rodzin pozostaje bez dachu nad głową. Koszt wybudowania jednego domku kosztuje 9500 zł. Bardzo liczymy na Państwa ofiarność, za którą z serca dziękujemy. Koszt jednego worka cementu na Filipinach kosztuje 20 zł. Do wybudowania jednego domku potrzeba 51 worków. Serdeczne Bóg zapłać!

Ofiary można wpłacać na konto:
Zgromadzenie Księży Marianów,
Sekretariat Misyjny, ul. św. Bonifacego 9,
02-914 Warszawa
PKO BP SA Oddział 13 w Warszawie,
nr 35 1020 1068 0000 1602 0067 2329,
z dopiskiem „Dla ofiar tajfunu”

Dariusz Drzewiecki MIC
El Salvador City, Filipiny

Za: www.marianie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda