Home WiadomościZe Świata Marianie – Tajynsza: Poświęcenie nowego domu

Marianie – Tajynsza: Poświęcenie nowego domu

Redakcja

Budowa nowego domu duszpasterskiego w Tajynszy, KZ, dobiegła końca. Została przeprowadzona ogromnym wysiłkiem w krótkim, wymuszonym miejscowym klimatem, czasie. Inwestycja była możliwa dzięki wsparciu wielu, bardzo wielu ofiarodawców z Polski i innych krajów, organizacji wspierających ośrodki misyjne i zaangażowaniu miejscowych duszpasterzy i wiernych.

2 września 2021 roku, o 18:30 rozpoczęła się w kościele parafialnym w Tajynszy (Kazachstan) uroczysta Msza św., której przewodniczył JE abp Tomasz Peta, metropolita Astany (Nur Sultan) i przewodniczący Episkopatu Kazachstanu. W koncelebrze uczestniczyli odbywający wizytację kanoniczną wspólnoty mariańskiej w Kazachstanie ks. Tomasz Nowaczek MIC, przełożony Prowincji Polskiej i ks. Sławomir Homoncik MIC, wikariusz prowincjalny, marianie pracujący na codzień w Tajynszy – ks. Alexey Mitsinski MIC i ks. Stefan Wysocki MIC oraz księża z dekanatu. Wśród przybyłych na uroczystość wiernych były także siostry zakonne pracujące w dekanacie.

W kazaniu abp Peta wspomniał księży, którzy pracowali w Tajynszy wcześniej, w tym abp. Jana Pawła Lengę. Ks. Prowincjał na koniec Eucharystii poprosił wiernych o modlitwę za pracujących w Tajynszy marianów oraz o świadectwo wiary. “Niech to miejsce będzie przestrzenią oddziaływania i głoszenia Tajemnicy Niepokalanego Poczęcia, choćby poprzez uczestnictwo w Eucharystii, głoszenie Tajemnicy Krzyża, która w Eucharystii się dokonuje”.

Po zakończeniu liturgii Abp. Tomasz Peta dokonał poświęcenia nowego budynku duszpasterskiego, w którym znalazły się zarówno pomieszczenia dla grup parafialnych, jak i mieszkania dla posługujących księży. Rezydencja w Tajynszy, która przynależy do domu zakonnego w Karagandzie, została dedykowana Niepokalanemu Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.

Po zakończeniu uroczystości, wszyscy uczestnicy – duchowni i świeccy – spotkali się na agapie.

Za: www.marianie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda