Home WiadomościZe Świata Marianie: wiadomości z Indii

Marianie: wiadomości z Indii

Redakcja

Po ciężkim czasie pandemii w Indiach, zwłaszcza w kwietniu, maju i na początku czerwca br., bardzo powoli codzienne życie wraca do względnej normalności, chociaż do pełnej jeszcze daleko. Dzięki Bożej Opatrzności w naszej wspólnocie marianów miały miejsce piękne wydarzenia; otóż, wszyscy marianie w ślubach czasowych, w dobie szalejącej pandemii, w maju odnowili swoje śluby zakonne, a br. Inigo złożył 27 czerwca 2021 r. profesję wieczystą, w obecności swojej najbliższej rodziny i kilku współbraci przebywających w Divine Mercy Seminary. Tego samego dnia, rozpoczęło nowicjat 8 nowicjuszy: 6 kandydatów do kapłaństwa i 2 na braci zakonnych pod kierownictwem mistrza nowicjatu ks. Jeno – jednego z pierwszych marianów wyświeconych w Indiach. Ponadto diakon Amal Raj, MIC przyjął święcenia kapłańskie dnia 3 lipca 2021r. z rąk bp emeryta Susaimaniakama, patrona naszej misji.

Dzięki Bogu nasi klerycy teologii mogli powrócić do seminarium Prabodhanaw Mysuru w Karnataka z miesięcznym opóźnieniem. Zatem na teologii mamy 6 braci: br Inigo wkrótce otrzyma święcenia diakonatu (30 września) i zakończy studia teologiczne już w listopadzie. Bracia Manoj i Paul Francis są studentami II roku, a bracia: Sesu Raj, Suresh Kumar i Maria Selvam rozpoczynają I rok teologii.

W Divine Mercy Seminary  br.Venish oczekuje na dogodny termin złożenia ślubów wieczystych, jako pierwszy brat zakonny w naszej wspólnocie. Ufamy, że będzie się to mogło dokonać w większym gronie rodzinnym i wspólnotowym po ustąpieniu ograniczeń związanych z pandemią.

Dziękujemy Bogu przez wstawiennictwo Maryi Niepokalanej i naszego Ojca i  Założyciela – św. Stanisława Papczyńskiego za wszelkie dobro jakie otrzymuje  mariańska wspólnota w Indiach, ale i też prosimy wszystkich o dalsze wsparcie modlitewne za wszystkich współbraci, aby wzrastali w mariańskim powołaniu.

Rzym, 16 lipca 2021 r.

 ks. Jan Migacz MIC
delegat przełożonego generalnego w Indiach

Za: padrimariani.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda