Home WiadomościZe Świata Matka Reungoat odznaczona Orderem Legii Honorowej

Matka Reungoat odznaczona Orderem Legii Honorowej

Redakcja

W czwartek, 5 lipca, w Rzymie, w siedzibie Ambasady Francji przy Stolicy Apostolskiej miała miejsce szczególna ceremonia: wręczenie Matce Yvonne Reungoat, Przełożonej Generalnej Córek Maryi Wspomożycielki, Orderu Legii Honorowej.

Order wręczył Ambasador Francji przy Stolicy Apostolskiej, pan Bruno Joubert, na bazie dekretu byłego Prezydenta Republiki Francuskiej, Nicolasa Sarkozy, i na wniosek byłego Ministra Alaina Juppé. Dekret, na mocy którego nadano Matce Yvonne Reungoat tytuł Kawalera Orderu Legii Honorowej, został podpisany 6 kwietnia 2012 r.

“Jestem zadowolony – pisze Minister – że znalazło uznanie oddanie całego życia na służbę najbiedniejszej młodzieży. Wypada także podkreślić jej rolę w przewodzeniu Zgromadzeniem Sióstr Salezjanek i jej wkład w poznanie naszego Kraju w Rzymie Papieży”.

Order Legii Honorowej jest najwyższym odznaczeniem, które zostało ustanowione po Rewolucji Francuskiej. Obecnie przyznaje się go, w różnych klasach, za szczególne zasługi na rzecz służby Krajowi.

W ceremonii, która odbyła się w Willi Bonapartego, w siedzibie Ambasady, uczestniczyli niektórzy Kardynałowie i Dignitarze francuscy rezydujący w Rzymie; członkowie Rady Generalnej, osobiste sekretarki Matki Reungoat, Dyrektorki domów CMW, Dziekan Papieskiego Wydziału Nauk o Wychowaniu “Auxilium” i inne osobistości.

“Wyrażamy radość z powodu tego wyróżnienia, przyznanego przez Republikę Francuską, co znajdzie pozytywny oddźwięk nie tylko we Francji, ale w całym salezjańskim świecie, zaangażowanym na rzecz przekazywania wartości Ewangelii młodzieży, ze świadomością dobroczynnego wpływu tych wartości” – czytamy na stronie internetowej CMW.

Za: www.infoans.org.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda