Home WiadomościZe Świata Męczennicy z Pariacoto w Japonii

Męczennicy z Pariacoto w Japonii

Redakcja

20 maja rozpoczyna się pielgrzymka śladami polskich misjonarzy do Japonii, podczas której relikwie pierwszych polskich misjonarzy męczenników – bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i bł. Michała Tomaszka, zostaną przekazane do kaplicy Domu Generalnego Sióstr Franciszkanek Rycerstwa Niepokalanej w Konagai (Japonia).

Jest to historyczne wydarzenie, gdyż po raz pierwszy relikwie I stopnia (cząstki kości) Męczenników z Pariacoto dotrą do Japonii. Siostry Franciszkanki Rycerstwa Niepokalanej są blisko związane z kultem Męczenników z Pariacoto, gdyż to m.in. siostry z tego zgromadzenia biorą udział w przygotowaniu relikwii drugiego stopnia. To żmudne, monotonne zajęcie wymaga precyzji i cierpliwości. Maleńkie kawałeczki materiału pochodzącego z ubrań męczenników (relikwie drugiego stopnia) są z wielką dbałością wycinane, by następnie stać się elementem obrazków z wizerunkiem Błogosławionych, do rozpowszechniania Ich kultu wśród wiernych na całym świecie.

O tym m.in. możemy usłyszeć w audycji maryjnej w Radiu FARA, której gościem był br. Jan Hruszowiec OFMConv, Promotor Kultu Męczenników z Pariacoto. Franciszkanin szczegółowo opowiedział o błogosławionych męczennikach, wydarzeniach z nimi związanych, a także o pielgrzymce do Japonii, gdzie nastąpi przekazanie relikwii Męczenników z Pariacoto.

Audycja na: www.meczennicy.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda